Nasıl Fenomen Olurum?

Nasıl Fenomen Olurum? 

Facebook tarafından satın alınan Instagram, aktif kullanıcı sayısını geçtiğimiz yıl 1 milyarın üzerine çıkarmış durumda. İlk etapta sadece bireysel kullanım için tasarlanan bu platform, günümüzde adeta ticaret merkezi haline gelmiş durumda. Bireysel hesapların yanı sıra işletme ve kurumsal firmaların yer aldığı bu platformda birçok fenomen de yer alıyor. Hatta Instagram üzerinden büyük bir kitleye sahip olup dünya markası haline gelen birçok isim bulunuyor. Milyonlarca takipçi sayısına ulaşıp marka iş birliği ile aylık binlerce TL kazanmak mümkündür. Bu yazımız nasıl fenomen olurum sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur?

Instagram üzerinden nasıl fenomen olurum? sorusu soruyorsanız doğru yerdesiniz. Fenomen olabilmek için öncelikle yüksek takipçili bir hesaba ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Belirti bir kitle tarafından benimsenen hesaplar oldukça kısa sürede ön plana çıkmaktadır. Ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız;

Hashtag Kullanımı: Paylaşacağınız fotoğrafın ne ile ilgili olduğunu belirtmek oldukça önemlidir. Paylaşımlarınızın altına ekleyeceğiniz hashtag’ler yardımı ile daha fazla kişi tarafından keşfedilebilir, takipçi sayınızı kat ve kat artırabilirsiniz.

Düzenli Paylaşım: Instagram hesabınızı hobi olarak düşünmeyin. Canınız sıkıldığında girip paylaşım yaparak takipçi elde edemezsiniz. Belirli bir düzeniniz olmalı, diğer kullanıcılar sizin gönderi paylaşacağınız saati beklemelidir. Düzenli paylaşım yapan hesapların Keşfet listesine düşme ihtimali daha fazladır.

Diğer Kullanıcıları Takip Edin: Aslında burada belirtmek istediğimiz şey biraz farklı. Nasıl fenomen olurum konusunda uygulamanız gereken taktikleri sırası ile yerine getirmeniz gerekiyor. Sizinle aynı kategoride paylaşım yapan diğer kullanıcıların içeriklerini beğenip yorum atmalısınız. Bu sayede keşfedilme oranınızı neredeyse 2 katına çıkarabilirsiniz.

Efekt ve Filtre Kullanımı: Fotoğraflarınızı öyle olduğu gibi paylaşırsanız ne beğeni ne de yorum alırsınız. Dikkat ettiyseniz büyük hesapların tamamı kendilerine özel bir paylaşım stili benimsemiştir. Resimlerinizde olabildiğince efekt ve filtre kullanmalı, kendinize özel bir stil oluşturmalısınız.

Takipçi Satın Almak: Bu yöntem eskiden işe yarıyordu. Paneller üzerinden takipçi, yorum, beğeni satın alan kişiler kısa sürede yükseliyordu. Instagram, getirdiği güncelleştirmeler sayesinde takipçi alan hesapları tek tek tespit ederek kapatmaktadır. Bu durumdan olumsuz etkilenmemek için doğal bir yükseliş kazanmanızı öneririz.

Hala fenomen olabilmeniz .için çok geç değil. Gerçekten düzenli paylaşım,sabır ve birazda reklam gerektiren bir iş. Kim bilir belki de bu yazımızı okuduktan sonra fenomen olabilecek o kadar insan vardır ki…

Bir önceki yazımız olan Bebekler İçin En Faydalı 5 Meyve başlıklı makalemizde armut, bebeğime ne meyve yedirebilirim ve bebek beslenme önerili hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir