Seo uyumlu olmak önemlimidir ?

SEO Uyumlu Olmanın Önemi

İnternet dünyasın da yer almak günümüzde yeterli olmamaya başladı. İnternet ortamında yer almanın yanı sıra artık ilk sırada olmak büyük önem taşımaya başladı. Bir web sitesi yaptırdığınız da veya kendiniz yaptığınız da, SEO(Search Engine Optimizasion) yani Türkçesi Arama motoru optimizasyonuolarak karşımıza çıkmaktadır. PekiSEO uyumlu olmanın önemi nedir? İşte bu sorunun yanıtı burada başlıyor. Bu olayın asıl amacı, web sitenizi arama motorları tarafından en düzgün halde tanımlatıp, kendi ilgi alanında ki tüm aramalarda ilk sıraya çıkartmaktır. Bu sayede web sitenizin ziyaretçi trafiği artacak, size ulaşmasını istediğiniz kullanıcı kitlesi ulaşmış olacaktır. Bununla birlikte kazancınız artacak ve bu işte hızlıca büyüyeceksiniz.

Nasıl Oluyor Bu SEO

SEO dediğimiz optimizasyon, aslında şöyle açıklanabilir: Kendinizi bir kitap kurdu olarak görürseniz ve siz içerisinde yüzbinlerce kitap olan bir kitapçıya girdiğinizde bilgisayar konusu ile ilgili kitabı bulmanız ile çok benzerdir. İlk önce kitapçının adına bakarsınız, sonra içeri girer ve kitaplar ile ilgili uygun bölüme yönelirsiniz yani teknoloji bölümüne gidersiniz, çünkü sizin aradığınız kitabın, aşk kitapları arasında olması çok zordur. Uygun bölüme geldikten sonra, kitaplara hızlıca göz atarsınız ve ilk gözünüze çarpan kocaman isimleri olur. İsimi ve tasarımı dikkatinizi çeken kitabı elinize alırsınız ve o kitabın arka sayfasını okursunuz. Çünkü kitabın arka sayfası içinin bir özetidir diyebiliriz. Google’da aynı sizin gibi davranıyor. Web siteleri arasına gidiyor ve konusu ile alakalı ana başlıkları ve etiketler ile içeriği barındıran siteleri bir adım öne çıkartıyor. Ardından Google, sitenizin içeriğinde yer alan tüm etiketleri, tüm alakalı kelimeleri aratıyor ve uygun bir web sayfası iseniz ben bu siteyi en öne koyayım diyor.

Yani SEO düzenlemesi yapmak istiyorsanız, diyelim bir ürün gireceksiniz ürünün adını girdiniz ancak etiket girmediniz. Bu sizin arama motorları tarafından geri planda tutulmanızı sağlar. Ürünü girdikten sonra, ürünü kullanıcı başka hangi isimler ile aratabilir diye düşünüp, o şeyleri de etiket olarak eklerseniz arama motorları tarafından her aramada üst sıralara yönlendirilirsiniz.

Web Sitemi Önceden Kurmuştum, Silecek miyim?

 

Hayır, yıllar önce, SEO uyumlu olmadan kurduğunuz web sayfasını, yeni öğrendiğimiz anahtar kelimeler ile daha güncel hale getirebiliriz. Bunun için etiketlerin önemini unutmamalı ve güzel, kullanıcının arayacağı etiketler girmeliyiz. Bir siteye reklam dahi verirken, size kazançları olacağı gibi götürüleri de olacağını unutmamalı bu yüzden vereceğiniz reklamı dahi uygun kelimeler ile seçip, uygun şekilde yayınlatmalısınız. Düzenli aralıklarla sitenizi güncelleyerek her zaman dinamik ve her zaman güncel bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede sitenizi ziyaret edecek olan bir kullanıcı sitenizin güncel olduğunu görecek ve sitenizi bir sonraki sefere tekrar ziyaret etmek için gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir