Ücretsiz 3 fotoğraf sitesi

Ücretsiz Fotoğraf Siteleri

Webmasterlar için içeriklerde kullanılan fotoğraflar önemlidir. Her içerikte en az bir adet görsel bulunmalıdır çünkü görsellik ziyaretçilerin dikkatini çeker. İçeriklerde kullanılan görseller ne kadar farklı ve güzelse ziyaretçilerin merakını o oranda çeker. Ancak bazı telif hakkı durumları webmasterlar için sorun oluşturabilmektedir. Çünkü izinsiz kullanılan bir fotoğraf veya materyal webmasterın başına büyük işler açabilir. Bunun çaresi de ücretsiz olarak fotoğraf indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz sitelerden görsel indirmenizdir. İşte ücretsiz olarak fotoğraf indirebileceğiniz ve içeriklerinize gönül rahatlığıyla ekleyebileceğiniz stok fotoğraf siteleri:

1)StockSnap.io

Siteniz ve bloglarınız için kullanabileceğiniz birçok fotoğraf barındıran siteden ücretsiz bir biçimde üye olarak fotoğraf indirebilirsiniz. Sitede ihtiyacınız olan görselleri kategorisine göre arayabilirsiniz. Sitede indirilme sayısına ve görüntüleme sayısına göre fotoğrafları sıralayabilir ve rahatlıkla indirebilirsiniz.

Siteye gitmek için tıklayın.

2)Pixabay

Türkçe dil desteğinin de bulunduğu sitede istediğiniz konu veya anahtar kelimelerde aramalar gerçekleştirerek istediğiniz fotoğrafları bulabilirsiniz. Yüksek çözünürlükte fotoğraf indirmek için siteye üye olmanız gerekiyor ancak böyle bir şey istemiyorsanız üye olmadan rahatlıkla fotoğraf indirebilirsiniz.

Siteye gitmek için tıklayın.

3)Flickr

Bu sitede bilgisayarınıza fotoğraf indirebileceğiniz gibi kendiniz de fotoğraf yükleyebilir ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Flickr’da bazı fotoğrafların lisansı olabiliyor ve her fotoğrafı kullanamıyorsunuz. Lisanslı fotoğrafları, lisansı kime aitse onu kaynak göstererek kullanabilirsiniz.

Siteye gitmek için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Alexa nedir ve neden önemlidir başlıklı makalemizde Alexa Neden Önemlidir, Alexa Nedir ve Alexa Nedir ve Neden Önemlidir hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir