Yurtdışı Güvenli Alışveriş Siteleri

Yurtdışı Güvenli Alışveriş Siteleri

Yurtdışından alışveriş yapabileceğiniz birçok internet sitesi bulunmakta bu sitelerin en başında ve en güvenilir olan yurtdışı siteleri Amazon, Alibaba, Aliexpress, Shein, GearBest, Wish, Zaful siteleridir.

 

Amazon

Amazon, Türkiye ve dünya çapında bilinen teknolojik alet, kıyafet, ev ve mutfak aletleri gibi birçok ürün barındıran alışveriş sitesidir. Sitede sıfır ürünlerin haricinde ikinci el ürün de satın alabilmeniz mümkündür. Sitede fiyatlar euro cinsinden satış yapıyor. Türkiye’ye göre fiyatların oldukça ucuz olduğunu göreceksiniz fakat son zamanlarda Türkiye’de döviz kurunun artmasıyla fiyatların Türkiye ile hemen hemen olduğunu göreceksiniz.

 

Alibaba

Alibaba, alışveriş sitesi olmanın yanı sıra ürünleri toptan satış yapıyor. Toptan ve yurt dışı olduğu için ürünleri ucuz olan site yine Amazon gibi döviz olarak satış yapıyor bu yüzden son zamanlarda fiyatlar oldukça yükseldi.

 

Aliexpress

Aliexpress, ucuzluğu ve avantajları ile dünyaya nam salmıştır. Alibaba şirketine bağlı olan Aliexpress, yüzlerce mağazadan milyonlara ürüne erişebilirsiniz. Ucuzluğu ve çeşitlilik konusunda rakip tanımayan Aliexpress Türkiye’den binlerce insana hizmet vermektedir. Döviz kuru artmasına rağmen birçok ürünün Aliexpress’te Türkiye’ye göre daha ucuz olduğunu görebilirsiniz ve Türkiye’de bulunması ve alınması zor olan ürünleri kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

 

GearBest

GearBest, Amazon ve Aliexpress’ten farklı olarak birçok mağaza değil de tek bir mağaza olarak birçok markanın yüzlerce ürününün satışını yapmakta. Bu mağazada döviz ile satış yapıyor. Fiyatlar diğer mağazalara göre biraz pahalı olsa da GearBest‘in müşterilerine sattığı ürüne gümrükte vergi öderse verilen verginin yarısını geri müşteriye vermekte.

 

Shein

Bu internet sitesi diğer internet siteleri gibi değil. Sadece kıyafet satan Shein yüzlerce farklı modeli ve ucuz fiyatı bulundurmakta. Ne kadar ucuz olduğunu söylense de döviz olarak satış yaptığı için fiyatlar abartı derecesinde ucuz olmuyor.

 

 

Zaful

Zaful da Shein gibi sadece kıyafet satan bir site. Zaful da güncel moda ve birbirinden güzel tasarıma sahip kıyafetlere ulaşabilir satın alabilirsiniz.

 

 

 

Wish

Çok fazla kampanya yapıp ucuz ürün satan Wish müşterilerine üye olduktan sonra seçili ürünler den bir tanesini hediye olarak gönderiyor. Bu gönderim de sadece 2-3₺ arası kargo ücreti alan Wish müşterilerine avantaj sağlamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir