Bilgisayar İçin En Önemli 5 Program

Bilgisayar İçin En Önemli 5 Program

Bilgisayarlar, günümüzde hayatımıza etki eden en önemli teknolojik gelişmelerden birisidir. Başta iş hayatı olmak üzere eğlence ve oyun sektöründe kullanılan bilgisayarlar, bizlere tamamen bomboş bir şekilde gelmektedir. Yeni bir bilgisayar almış ya da bilgisayarınıza format atmış olabilirsiniz. Bu yazımız içerisinde bir bilgisayar için en önemli 5 program hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

WinRAR

Her bilgisayarda muhakkak olması gereken uygulamalardan ilki WinRAR’dır. WinRAR, sıkıştırılmış bir halde bulunan RAR, ZIP, ISO ve 7-ZIP uzantılı dosyaları açmak için kullanılır. Dünyanın en güvenilir dosya sıkıştırma programı olan WinRAR, ücretsiz olarak kullanılabilmesi ile de ön plana çıkmaktadır.

WinRAR indirmek için tıklayınız..

CCleaner

Bir bilgisayar için en önemli 5 program içerisinde CCleaner de yer almaktadır. Bu program, bilgisayarınızı bütünü ile analiz ederek zararlı yazılım ve önbellek bakımından temizlenmesini sağlar. Özellikle internet tarayıcınız ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız tamamen ücretsiz olan bu programı kullanmanızı öneririz.

CCleaner indirmek için tıklayınız..

ESET NOD32 Antivirus

Bir bilgisayar için olmazsa olmaz parçalardan birisi de antivirus programlarıdır. Bilgisayarı zararlı tüm yazılımlara karşı koruyan antivirus programları içerisinde de tercih yapmak oldukça zordur. Hem ücretsiz hem de güvenilir bir yazılım arıyorsanız NOD32 tam da size göre. Ücretsiz versiyonu içerisinde dahi Truva atı, worm, adware, spyware viruslerine karşı tam koruma sağlanır.

Eset Nod32 Antivirus indirmek için tıklayınız..

LibreOffice

Bir bilgisayar için en önemli 5 program içerisinde bir diğer önerimiz ise LibreOffice’dir. Metin düzenleme, sunum yapma, istatistik verilerin kaydedilmesini sağlayan LibreOffice tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu alanda dünyanın en iyi programı Microsoft Office olsa da LibreOffice’in en iyi alternatifler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

LibreOffice indirmek için tıklayınız..

Paint.NET

Bilgisayarlar için en önemli 5 program listemizin sonuncu sırasında ise Paint.NET yer almaktadır. Bu program bilgisayar üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde resim ve fotoğraf düzenlemenize katkı sağlıyor. Basit bir şekilde fotoğraf düzenleme işleriniz varsa Paint.NEt tam da size göre!

Yukarıda bulunan programlar listesi kişiden kişiye, amaca göre değişiklik gösterebilir. Bilgisayarını oyun için kullananlar ayrı, iş için kullananlar tamamen ayrı programlar yükleyebilir. Bu konuda kendinize özel bir liste oluşturabilirsiniz.

Paint.Net indirmek için tıklayınız..

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir