En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Fotoğraflarınızı düzenlemek, filtreler uygulamak, renkleri ayarlamak veya istenmeyen nesneleri kaldırmak için masaüstü bilgisayarınızı beklemek zorunda olduğunuz günler geride kaldı. Bugün akıllı telefonlarımız sayesinde hepimizin cebimizde güçlü bir kamerası var. Ayrıca, düzinelerce gelişmiş fotoğraf düzenleme uygulaması ile nerede olursanız olun fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Sosyal medya, posterler veya maketler için orijinal fotoğraflar oluşturmak veya genel olarak stok fotoğrafçılığını kullanmaktan kaçınmak istiyorsanız, işte tasarımcılar için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları:

Snapseed

Snapseed, Google tarafından geliştirilen eksiksiz ve profesyonel bir fotoğraf editörüdür. Döndürme, kırpma, düzeltme ve metin ekleme gibi tüm klasik fotoğraf düzenleme yeteneklerine ve 29 filtreye sahiptir. Ancak, bu uygulamayı gerçekten benzersiz kılan, Kontrol Noktası teknolojisi ile seçici düzenleme özelliğidir. Bu, görüntü üzerinde en fazla sekiz nokta konumlandırmanıza ve geliştirmeler atamanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken, geliştirmek istediğiniz bir alana dokunmaktır. Kontrol Noktasını ekledikten sonra, koyulaştırmak veya hafifletmek için sola veya sağa kaydırabilir veya kontrastı veya doygunluğu ayarlamak için yukarı veya aşağı kaydırabilirsiniz.

  • Fiyat: Ücretsiz

Adobe Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom CC, fotoğraflarınızı çekmek, düzenlemek ve paylaşmak için size güçlü ancak basit bir çözüm sunar. Bu uygulamanın güzelliği hem profesyonellerin hem de yeni başlayanların bunu kullanabilmesidir. Bir fotoğrafı telefonunuzdan beş ön ayar ile saniyeler içinde düzenleyebilir veya renk, pozlama, ton ve kontrastı değiştirmek için ton eğrisi ile gelişmiş düzenlemeler yapabilirsiniz. Ayrıca, her zaman orijinal fotoğrafa geri dönmenizi sağlayan RAW fotoğraf desteği, filigran ve tahribatsız düzenleme ile birlikte sunulur.

Bu uygulama ile fotoğrafları indirmek ve düzenlemek ücretsiz olmakla birlikte, seçici düzenlemeler, perspektif düzeltmesi ve fotoğraflarınızı tüm cihazlarınız arasında senkronize etme yeteneği gibi Premium özellikler için ayda 10 dolar ödemeniz gerekir.

  • Fiyat: Ücretsiz

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması – VSCO

VSCO, fotoğraflarınızı vintage film gibi göstermek için tasarlanmış bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Ücretsiz ön ayarlı filtreler arasından seçim yapabilir veya temalı paketleri mağazadan satın alabilirsiniz. Ne seçerseniz seçin, her filtre parlaklık, kontrast ve doygunluk bakımından ayarlanabilir. Uygulama ayrıca, dünyanın dört bir yanından gelen çeşitli içerik oluşturucuları takip etmenizi ve bunlarla etkileşim kurmanızı sağlayan yerleşik bir topluluk sunar. Takip ettiğiniz kişilerden içerik keşfedebilir, topluluktan derlenmiş çalışmaları görüntüleyebilir ve özel içerikleri edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En İyi 10 Virüs Programı başlıklı makalemizde En iyi 10 Virüs Programı, En İyi Virüs Programları ve En Kalite Virüs Programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir