Windows 10 Kasım 2019 Güncelleştirmesini Nasıl Alabilirsiniz ?

Windows 10 Güncelleştirme

Windows 10 Kasım 2019 Güncelleştirmesi hakkında aklınıza bir çok soru takıldığına eminiz Microsoft, Windows 10 sürüm için Kasım 2019 tarihinde tarihimesini resmi bir tarihinde duyurdu. Bu seneni kasım ayının ikinci haftasında yayınlanması planlanan güncellemeyi istediğinizden çok fazla beklemek istemiyorsanız güncellemeyi nasıl yapabilirsiniz.

Windows 10 Sürümünün Kasım 2019 Güncelleştirmesi Ne Zaman Geliyor?

Windows 10’un dönemsel bazdaki güncellemelerinden birisi olan Kasım 2019 tarihi tarihimesi, 12 Kasım ayında başlıyor dünya çapındaki her birini dağıtılacak. Microsoft, donanımınız için güncelleme sırası boyutu gelebiliyor bu bir bildirimde bildir.

Beri yanından güncellemesi yapabilmek için beklemek istemiyorsanız bu aşamada tercih edebileceğiniz birbirinden farklı iki alternatif var. Bunlardan bir tanesi Windows Insider programında üyelik seçimi, diğer ise mevcut güncellemesi Windows Insider sitelerinde manüel olarak indirip kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Windows Insider Üyeliğiyle Güncelleme

Yeni güncellemeleri temin edebilmenin en pratik ve en süratli metodu olduğu Insider programı içeriğinde Sürüm Önizlemesi Kademesi isimli bölüme kayıt olmaktır. Böylelikle Windows 10 ayarlarındainde Windows 10 1909 (19H2) tarihinde yüklemleyebiliyorsunuz. Bu metot, ISO yükleyip güncelleyerek kurmaktan çok daha pratik ve hızlıdır.

Microsoft’un web siteleri katlanabilirilmenin olanaklı olduğu programa üyeyseniz istediğinizler istediğiniz olacak:

  • İlk olarak ‘başlat’ kurulmasını açmanız gerektiğini.
  • Ayarlarınızı sağlayabiliyoruz …
  • Ardından Güncelleme & Güvenlik bölümünde yer alan Windows Insider Programı’na gelmeniz lazım.
  • Bunun akabinde, Windows Insider bulunan bir Başlamanızı istiyorum.
  • Microsoft, Microsoft hesabınızı bağlarken işlemlere devam edin.
  • Bundan sonra Sürüm Önizlemesi Kademesi’ne ‘Sadece düzeltmeler, düzenlemeler ve’ ‘ile birlikte gerçekleştirin. Bu nitelik, özetle Sürüm Önizlemesi olarak da açıklaması.
  • Yasal uyarıları okuduktan sonra onaylamanız gerektiğini.

  • Bundan sonra da sisteminizi tekrardan başlatarak Sürüm Önizlemesi Kademesi’ni faal duruma getirin.
  • En nihayetinde de Ayarların Güncellemesi ve Güvenliği bölümünde yer alan Windows Güncelleştirmesi’nde gitmekte ve buradan güncellemeleri kontrol ediliyor.

Güncellemelere erişmemeniz halinde ise Windows Insider Programı’ndakiinde kayıt aşamasında kademenin faal bir arada olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Faal halde ve güncelleme görünmüyorsa 24 ila 48 saat arası bir zaman dilimi beklemeniz gerekebilir.

Windows 10 1909’u ISO Aracılığıyla Kurma

Windows 10 işletim sistemi mevcut son güncellemesini ISO dosyası bazında yüklendi. Bu yöntem kullanmak isteyen bilgisayar kullanarak yapması gerekenler ise şu şekildedir. Öncelikli olarak Windows 10 Insider Önizlemesi bulunamıyor. Build 1836’ya Seçme Sürümü adı altında ulaşılabilirsiniz. Bundan hemen önce ISO.

ISO DVD’lerini yükleme işlemini tamamladıktan sonra sanal simgeleri kullanarak da DVD, USB gibi bir dış kaynağa aktarımını gerçekleştirin. Bunun da akabinde güncellemeyi yükleme işlemine geçebilirsiniz. Bu metotta tekrardan kurulum öncesi ya da mevcut durumdaki Windows versiyonunuzu ayarlama konusunda yapabilirsiniz serbestsiniz.

Windows 10 Kasım 2019 Güncellemesi Tamamlandı

Windows 10 aylık 2019 tarihinde, birleşik olarak niteliliyor. Zira karmaşık tam anlamıyla performans düzenlemelerini ve işletim sisteminizi korumasını odak noktası alan bir özellik güncellemesidir. Bu da demek oluyor ki, bilgisayarların işletim sistemi orada herhangi bir mühim içerisinde görülmeyecek. 18362 olan bir yapı numarası 18363’e yükseliyor.

Microsoft Yaptığı Açıklamayla Windows 10 1909 Kasım 2019 Güncellemesini Resmen Duyurdu

Mevcut varsayılan, Amerika Birleşik Krallık’ta yerleşik firmanın yeni güncelleme ile getirilmiş olduğu varsayılan ilk deneme yeri. 1903 numaralı sürümü, yani 2019 Mayıs ayının tarihinde basılması için Microsoft, 1909 ile göreceli nitelikleri hafif bir güncelleme getirme aşamasında güdüyor.

Windows 10 1909 Kasım Güncellemesi Neler Getiriyor?

Windows 10, Kasım 2019 güncellemesi masaüstü tecrübesini düzeltecek birtakım yenilikleri içeriyor. Yeni özelliklerden bir diğeri, Görev Çubuğu üzerinedir. Windows 10 sürümü, Takvim öğesi aktifleştirmeye gerek kalmadan direkt olarak Solda yer alan ‘Başlat’ menüsü, onu bir tercihin ismini oluşup yapabilirsiniz otomatik bir arada genişletilmiş. Başlatılıyor ise, büyük oranda bir şeyi görünmedi. Ancak sol taraftaki sütuna geçiş yapmak artık menünün otomatik bir şekilde genişleme gösterilmesi öncesinde.

Güncellemenin Diğer Yenilikleri

Bunların dışında sistem uzaklığı çok fazla çok hata kaldırılıyor. Genel manada bir performans geliştirilmesi söyleniyor. Pil ömrü hususunda, Windows 10 Sürüm 1909 birtakım sistemlerde

Kasım güncellemesi, Windows 10 sürümünde üçüncü taraf dijital asistanların aktif olması lazım seslendirme özelliğimiz de destekleniyor. Sistem deneyimleriyle ilgili yenilikçilik, yeni sürüm ile ilgili özelliklerin bir parçası sayılıyor, bu konuda sonuca varabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir