En iyi 10 Mini Dizi

Uzun soluklu dizileri sevmiyorsanız ya da uzun soluklu diziler için yeterli vaktiniz yoksa bir günde bitireceğiniz harika mini dizileri sizin için listemizde topladık.

 

  1. 11.22.63

Dolabında bir zaman geçidi olan Templeton, geçmişe döndüğü sırada kansere yakalanmıştır. Defalarca kez Kennedy suikastini engellemeye çalışmıştır ancak başaramamıştır. Hasta olan Templeton, bu işi bitirmesi için yakın arkadaşı Jake Eping‘e güvenmek zorundadır. Sıradan bir öğretmen olan Jake, karısının onu terketmesiyle birlikte geçmişe doğru uzun bir yolcuğa çıkar ve Kennedy suikastini durdurmak için uğraşırken Sadie ile tanışacaktır.

 

  1. Band of Brothers

Amerikan Birleşik Devletleri hava kuvvetlerine bağlı olan Easy bölüğünün eğitimi, 2. Dünya savaşı sırasında yaşadıkları ve savaşın bitişinde ordudan ayrılmalarına kadar süreç anlatılmaktadır. Easy bölüğü, savaşın getirdiği zorluklara göğüs gererken birer birer eksilirler ve savaşın nasıl bir cehennem olduğuna şahit olurlar.

 

  1. The Pacific

Band of Brothers’ın kardeşi olan bu dizi yine İkinci Dünya Savaşı’nı kendisine konu edinmiştir ancak Band of Brothers kadar savaş içeriği yok. İkinci Dünya Savaşı’nın Pasifik cephesinde Japonya İmparatorluk Deniz Kuvvetleri’ne karşı olan savaş anlatılmaktadır. Guadalcanal Muharebesi ile başlayan olaylar Iwo Jima ve Okinawa muharebeleryile devam eder.

 

  1. Millennium

Psişik güçlere sahip ola eski bir F.B.I. memuru olan Frank Black, erken emekli olur ve kendi topraklarına yani Seattle’a döner. Erken emekliliğe ayrılma sebebi ise çok büyük bir isimken, bazı garip olaylardan ötürü bunalıma girmeyip işe gitmemesidir. Frank’i bu durumdan Millennium isimli bir grup kurtarır. Frank’in özel gücü ise katillerin beynine girip onlar hakkında her şeyi öğrenebilmesidir.

 

  1. The Escape Artist

Will Burton hayatı boyunca dava kaybetmemiş bir adamdır, hatta suçluları bile ceza almaktan kurtarmış bir adam. Her ne kadar etik gibi görükmesede o bu durumu ” Her insan savunulmayı hak eder” diyerek noktalamıştır. Burton’un hayatı ise oldukça güzel gitmektedir. En iyi avukat ünvanına sahip, evli ve bir çocuğu vardır. Bir gün işkence edilerek öldürülen bir kadının katili olarak görülen Liam Foyle’un davasını üstlenir ardından hayatı bir anda mahvolmaktadır.

 

  1. The Town

3 bölümlük olan bu mini seri, anne ve babasının ölümünüden sonra Mark Nicholas’ın memleketine dönmesini ve ailesinin intihar ettiğinden şüphelenip, olayları çözmeye çalışmasını anlatır.

 

 

  1. Houdini

Macar asıllı olan Amerikalı ilizyonist Harry Houdini‘nin hayatını konu alan dizi History Channel kanalı tarafından yayınlanmıştır. 2 bölümden oluşur ve bölümler 80 dakikadır. 1900’lü yıllarda ünlenen ilizyonistimizin çok popüler olmasından sonra ona artık tiyatro salonları yetmemektedir ve artık gösterilerini sokaklarda, köprülerde ve ilginç yerlerde yapacaktır.

 

  1. A Young Doctor’s Notebook

En yakın yerleşim yerine bile çok uzakta olan bir köye atanan genç doktor kariyerlik basamaklarını düşünürken, işler pek yolunda gitmez. Dokturmuz hastane çalışanlarının garip olmasının yanı sıra batıl inançlara inanan ve bir şurupla iyileşeceğini düşünen halk ile uğraşmak zorunda kalır.

 

  1. The Night Of

Pakistan asıllı olan ve Amerika’da yaşayan Nasir Khan bir gün cinayetle suçlanır. İşin berbat tarafı ise zanlı olarak en dikkat çeken kişi kendisidir. Kahramınımız kendini aklamanın yanında kaçmak gibi olasılıkları da düşünmeye başlamaktadır.

 

 

  1. The Hollow Crown

Krallığı ele geçiren Henry, Kral II. Richard’ın onu isyanla tahttan etmesinden dolayı kendini bir günahkar olarak kabul eder. Günahını telafi etmek için Kudüs’e ve Müslümanlara karşı bir Haçlı Seferi düzenlemek ister.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir