Netflix’e Bu Hafta Eklenecek En Yeni Yapımlar

Netflix'e Bu Hafta Eklenecek En Yeni Yapımlar

Her hafta Netflix’e yeni yapımlar gelmektedir. Bu yazıda Netflix’te yayınlanacak yapımlarının ne oldukları ve konuları hakkında bilgi verilecektir. Tabi öncesinde Netflix hakkında kısaca bilgi verilecektir.

Netflix Hakkında Kısaca Bilgi

1997 yılında kurulmuş dizi ve film izlenen bir platformdur. Kaliforniya’da kurulmuştur. Kurucuları Reed Hastings ve Marc Randolph’dur. Bilgisayar, tablet, telefon ve akıllı televizyondan izlenebilen bir platformdur. 3 farklı paket bulunmaktadır. Bunlar temel, standart ve özel olarak adlandırılmaktadır. Her birinin özellikleri farklıdır. Aylık olarak ücret ödemesi yapılmaktadır. İlk ay ücretsiz deneme fırsatı da sunulmaktadır. 30 günlük deneyim sonucunda memnun kalınmazsa üyelikten çıkılabilir.

Netflix’te Yayınlanacak Yapımlar Nelerdir?

Netflix’te yayınlanacak yapımlardan bazıları şunlardır;

  • A 3 Minute Hug
  • Grease
  • Holiday in the Wild
  • We Are the Wave
  • Fire in Paradise
  • The Matrix
  • Drive

 

Netflix’e gelecek yapımlardan bazıları da yukarıda verilmiştir. 1 Kasım itibariyle yaklaşık 40 adet yapım yayına girecektir. Listede yer alan yapımların her birinin konusu aşağıda yer almaktadır.

A 3 Minute Hug

Türkçesi 3 dakikalık kucaklaşma anlamına gelmektedir. Yapım 28 30 dakika civarındadır. Yapımın türü sosyal ve kültürel belgesel olarak geçmektedir. 7 yaş ve üzeri izleyici kitlesine hitap etmektedir. Netflix’in orijinal içeriklerinden biridir ve 28 Ekim tarihinde Netflix’te yayınlanacaktır. Konusu ise ABD Meksika sınırıyla ayrılan ailelerin kısa bir zamanda olsa kısacık buluşmalarını anlatır.

Grease

1978 yapımı bir filmdir. Başrollerinde John Travolta, Olivia Newton-John ve Stockard Channing gibi isimler oynamaktadır. Amerikan yapımı bir filmdir. Filmin türü müzikal romantik komedi türünde bir filmdir. Film yaklaşık olarak 110 dakika uzunluğundadır.

Filmin yönetmeni Randal Kleiser’dir. Film aynı isimde olan Broadway müzikalinden uyarlanmış bir yapımdır. Filmde birçok müzik kullanılmıştır bu müziklerin bestecileri ise Jim Jacobs, Warren Casey ve Michael Gibson’dır. Film Netflix’te 1 Kasım itibari ile yayınlamaya başlayacaktır. Filmde Danny ve Sandy adında iki genç vardır. Bu gençler yaz tatilinde bir yaz aşkı yaşamışlar. Fakat yaz bitince ayrılmışlar ve herkes kendi okuluna dönmüştür.

Danny önceden üye olduğu deri ceketli gruba katılır. Sandy de bir gruba üye olmuştur. Fakat ikisinin üye olduğu gruplar birbirine düşman iki gruptur. Bu durum sonucunda gelişen olaylar filmin konusunu ortaya çıkarır.

Holiday İn The Wild

Netflix’in orijinal yapımlarından biridir. Film çocuk ve aile filmleri türündedir. Film 1 saat 30 dakika civarında bir uzunluğa sahiptir. 16 yaş ve üzeri izleyici kesimine hitap etmektedir. Filmin başrollerinde Rob Lowe, Kristin Davis, Fezile Mpela gibi isimler oynamaktadır. Filmde Kate isimli kadının oğlu evden ayrılır. Kate ve eşi ise bunun ardından boşanırlar ve Kate tek başına Afrika’da ikinci balayına çıkar fakat tek başına gider. Kate burada hayatının amacını ve yeni bir aşk bulur. Film Netflix’te 1 Kasım itibari ile yayınlanacaktır.

We Are The Wave

Türkçe olarak tehlikeli oyun adıyla yayınlanan bir gençlik dizisidir. Netflix’in orijinal içeriklerinden biridir. 18 yaş ve üzeri izleyici kitlesine hitap eden bir dizidir. Başrollerinde Ludwig Simon, Luise Befort ve Michelle Barthel gibi isimler yer almaktadır. 1 Kasım tarihiyle yayınlanmaya başlayacaktır. Dizinin konusu ise şudur; Gizemli sınıf arkadaşları milliyetçi ve coşku karşıtı bir isyanda dört gence liderlik ederler. Dört genç idealistlerdir. Fakat zaman geçtikçe hareketleri karanlık bir hal almaya başlar.

Fire İn Paradise

Netflix orijinal yapımlarından biridir. Yapım belgesel türünde bir yapımdır. Fire in paradise belgeseli 40 dakika uzunluğundadır. 16 yaş ve üzeri kişilerin izleyebileceği bir türdür. Belgeselde 2018 yılında yaşanan Paradise kasabasını neredeyse yok eden yangından kurtulan kişilerin anlattıkları yer alıyor. Ayrıca yangın Kaliforniya’nın en ölümcül yangını olarak bilinir ve adına yıkıcı kamp ateşi denmiştir. Belgesel 1 Kasım tarihinde yayınlanmaya başlanacak yapımlar arasında yer almaktadır.

The Matrix

Matrix serisi de 1 Kasım’dan itibaren yayınlanacak yapımlardan biridir. Film aksiyon, macera ve gerilim bilim kurgu türlerinde olan bir filmdir. Filmin ilk filmi 1999 yılında yayınlanmıştır. Filmin yönetmenleri ve senaristleri Larry ve Andy Wachowski kardeşleridir. Filmin oyuncuları arasında Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss ve Hugo Weaving gibi isimler yer almaktadır. Diğer kalan 2 film ise 2003 senesinde yayınlanmıştır. Filmler yaklaşık olarak 2 saat 15 dakika uzunluğundadır.

Drive

Netflix filmidir ve 1 Kasım’da yayınlanacaktır. Film aksiyon ve macera türünde bir filmdir. Film 2 saat uzunluğundadır. Filmin başrol oyuncuları Jacqueline Fernandez, Sushant Singh Rajput ve Boman Irani’dir. Film 16 yaş ve üzeri izleyici kitlesini hedef almaktadır. Filmin konusuysa şudur; filmde meşhur bir hırsız vardır. Büyük bir soygun planlar ve soygunda kirli sırları olan yetkililerinde dahil olduğu büyük bir soygun yapılacaktır. Meşhur olan hırsız bu soygun için bir sokak yarışçısıyla ittifak kurar. Bunun sonucunda yaşanan olaylar filmin konusudur. Film Hint yapımı bir filmidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir