Tony Stark Ölmedi ! (Netgözlem Teorisi)

Evet, bizce Tony Stark yani Avengers filmlerinin baş kahramanı İron Man Ölmedi. Sebebimi ? Bir çok sebebi var ama lafı çok uzatmadan bir kaç önemli teorimizden bahsedelim.

Biliyorsunuz ki Mcu Evreni ( Marvel Cinematic Universe ) bir çok Marvel yapımı filmlerin birleşmisiyle ve bağlantılarıyla oluşan bir evrendir. Bu filmlerin kronolojik olarak sıralamasına BURADAN  bakabilirsiniz.

Avengers – Infinity War bir devrin sonunun ilk aşamasıydı. Thanos ilk filmde istediğini yapıp evrenin yarısını yok etmiş, yok etmekte kullandığı 6 sonsuzluk taşınıda parçalamıştır. Eğer tüm detaya girersek bu yazıyı bitiremeyeceğimizi düşünüp konuya gelelim. 🙂 Tony Stark neden ölmedi? Mcu evreni süprizlerle dolu. Hatta son filmde Thor’u bu kadar şişman görebileceğini kim tahmin ederdi? Natasha’nın kendini feda edeceğini? Bir çok şeyi tahmin edebiliyorduk fakat bir çok sahnede tüm izleyicilere süpriz oldu.Kaptan Amerika – İlk Yenilmez Filminde Red Skull’un Şu repliğini hatırlayalım “ben geleceği gördüm yüzbaşı! orda millet ya da bayrak yoktu, sense göğsüne taktığın saçma bir sembol yüzünden benimle savaşıyorsun” ve endgamede Kaptan Amerikanın  ğöğsünde sembol yoktu. İlginç değilmi? Bu repliği o zaman kurup yıllar sonra bu filme uyarlamakmı desek, gerçekten bilinerek yapılan birşeymi desek bilemedim. Bunun gibi birçok örnek ilginç sahne replikler dolu. Tony Stark kaybettiği arkadaşları için,halkı için,kızı ve ailesi için kendi hayatını feda edip insanlığı kurtardı. Peki yapımcılar gerçekten bunumu göstermek istedi?  Evet gerçek hayatta yaşlanmış olabilir ama bu Tony Stark’ın farklı bir pozisyonda oynamayacağı anlamına gelmiyor. Bize göre İron Man ve Tony Stark‘a sadece ara verdiler. Çünkü artık evren Tony stark üzerinden yürümek zorunda kalıyordu ve izleyiciler her filmde Tony Stark’ı arar oldu. Marvel yapımcıları buna bir ara vermek istedi. Ama unuttukları bir şey var marvel yapımcıları bir gün Tony Stark’a ihtiyac duyacak. Belki Geçmişe gidicekler. Tony Stark gibi bir dahiden bilgi almak isticekler. Onun kadar zeki kimi gördünüz? Elbetteki ihtiyaçları olacak.

Tony Stark‘ın zekası tartışılamaz. Herzaman bir adım önde hamleleri olmuştur. Endgamede kendi yaptığı sonsuzluk eldivenindeki nanotech ile taşları kendisine aktarması muazzamdı. Bu eldiveni kullanacağını belki tahmin edebiliyordu. Belki taşları kullanacağını bile tahmin edebiliyordu. Bu yüzden taşların verebileceği zararlara karşı bazı önlemler almış olabilir. Geçici süre kendisini ölü göstermiş olabilir. Bir yerde sessizce hayatını sürdürüyor olabilir. Tony Stark’ı anlamak için onun kadar zeki olmamız gerekiyor ki onu anlayabilelim. Sanırım buda çok zor.

      Tony Stark için bir çok teori var şu anda. Herkes kendi çapında düşüncesiyle haklı. Bizde bu şekilde bir teori kurduk kafamızda. Umarım beğenirsiniz. Şu anda bilinen tek birşey var Tony Stark Abimiz öldü. Yeri doldurulabilecek mi? Bu biraz muamma.. Yazıyı paylaşmak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz. Yepyeni yazılarla görüşmek üzere hoşçakalınnn. 🙂

Bir önceki yazımız olan Marvel evreni kronolojik sıralaması başlıklı makalemizde marvel, marvel cinematic list ve marvel cinematic universe kronoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir