Yılın En İyi ve En Kötü Netflix Orijinal Filmleri

Yılın En İyi ve En Kötü Netflix Orijinal Filmleri

Netflix 2019’da düzinelerce orijinal film yayınladı ve bazıları diğerlerinden daha iyi bir geri dönüş aldı. İşte yılın en iyi ve en kötü Netflix orijinal filmleri.

Yılın En İyi Netflix Filmi: Knock Down The House – Evi Yıkmak

Rotten Tomatoes skoru: % 100

Knock Down the House adlı politik belgeselde yönetmen Rachel Lears, çekişmeli seçim sezonunda dört kadının – Alexandria Ocasio-Cortez, Amy Vilela, Cori Bush ve Paula Jean Swearengin’in itici yükselişini ele almaktadır.

Eleştirmenler, belgeselin siyasi çizgileri aşan Evi Yıkmak adlı yapımın enerjik doğasına ve izleyiciye verdiği mesaja hayran kalmışlardır. Görüşleriniz filmdeki kadınlarla uyumlu olmasa bile, hepsinde takdir edilecek bir şey bulabilirsiniz. Film, bölgenizin en popüler politikacısını nasıl ele alacağınızı düşünmenizi sağlayacaktır.

Homecoming – Eve Dönüş

Rotten Tomatoes skoru: % 98

Homecoming – Eve Dönüş, Beyoncé’nin unutulmaz 2018 Coachella performansının perde arkasını gözler önüne sermektedir. Canlı konser görüntüleri ve aydınlatıcı röportajların bir karışımı olan Homecoming, yıldız sanatçısının hayatına hem belgesel hem de açıklayıcı bir bakış açısıyla değiniyor. Eleştirmenler yapımı ustaca hazırlanmış ve aydınlatıcı bir müzik belgeseli olduğu için övmektedir. Beyoncé’ye bir tanrıça gibi neden hayran olunduğunu anlamıyorsanız, bu muhteşem pop gösteri – kısmen konser filmi anlamanıza yardımcı olabilir.

American Factory: Amerikan Fabrikası

Rotten Tomatoes skoru: % 97

Netflix belgeseli Amerikan Fabrikası, binlerce işçi sınıfı Amerikalı ile Ohio’nun kalbinde yeni bir fabrika için çalışan Çinli bir milyardere odaklanmaktadır. İyimserlik ve başarı umudunun bir karışımı, fabrika için karmaşık engellere yol açar. Film eleştirmenleri belgeseli işçi sınıfı dünyasının nüansları hakkında önyargısız ve tam olarak gerçekleşmiş bir belgesel olarak yorumlamaktadır. Aslında, yapım mavi yakalı işçilerin kötü durumuyla geniş ölçüde yüzleşecek şekilde materyalin bilimsel, neredeyse sosyolojik bir yaklaşımıdır.

Yılın En Kötü Netflix Filmi: Sextuplets – Altızlar

Rotten Tomatoes skoru: % 14

Netflix komedisi Sextuplets yapımında Alan (Marlon Wayans) altız olarak doğduğunu öğrenir ve yabancı kardeşlerini bulmak için bir yolculuğa çıkar. Alan erkek ve kız kardeşleri hakkında daha çok şey öğrenirken, kendisi hakkında da daha fazla şey keşfeder. Eleştirmenler ise yapımın mizahtan uzak olduğunu düşünüyor. Hatta film eleştirmeni Grethe Kemp Netflix’in neden böylesine saçma bir yapımı yayınlamayı seçtiğini sorgulamış.

The Last Summer – Geçen Yaz

Rotten Tomatoes skoru: % 17

Lise son sınıflarından mezun olduktan sonra, bir grup genç, yetişkinlik başlamadan önce geçen yazlarından en iyi şekilde yararlanmaya çalışır. Bazıları kırık kalplerini onarırken, diğerleri ilk kez aşık olurlar. Hepsi de geleceğe tutunmaya başlar. Genel olarak, eleştirmenler bu filmde topluluk romantik komedisinden etkilenmedi. Çekicilik ve özgünlük eksikliği filmde en büyük kusur olarak gösterildi. Netflix’in The Last Summer adlı yapımı, yetişkinliğe geçiş dönemi hakkında yeni veya etkileyici bir şey söylemeyen sıradan bir film.

Polar

Rotten Tomatoes skoru: % 20

Gerilim filmi olarak tanıtılan Polar’da, rezil suikastçı Duncan Vizla (Mads Mikkelsen), alıştığı dünyayı geride bırakmaya çalışırken kendini planlanmış bir suikastın içinde buluyor. Eski firması kellesi için bir ödül vadettikten sonra, Vizla onu alt etmeye çalışan genç suikastçılarla mücadele etmeye başlıyor. Film eleştirmenleri Polar’ı neredeyse ulaşılmaz derecede kaotik bir film olduğu için eleştirdiler. Netflix yapımı cesur bir gerilim filmi olmaya çalışan ancak küstah, dağınık ve kaba bir film olarak ortaya çıkan neredeyse iki saatlik duyusal aşırı yük.

Bir önceki yazımız olan Rotten Tomatoes - Tomatometer Onaylı Eleştirmenleri Kimlerdir? başlıklı makalemizde Rotten Tomatoes - Tomatometer Onaylı Eleştirmenleri Kimlerdir?, Rotten Tomatoes Tomatometer Uygunluk Yönergeleri ve Tomatometer Eleştirmeni Olmak İçin Anahtar Değerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir