Bilgisayarda İnstagra Nasıl Kullanılır?

Sanal dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu haline gelmiş İnstagram, her geçtiğimiz gün yeni özellikler sunarak büyümeye, aynı zamanda kullanıcı sayısını da artırmaya devam ediyor. Başlangıçta sadece fotoğraf paylaşımı üzerine çıkarılan uygulama, ilerleyen süreçlerde eklenilen farklı özellikler ile daha da geliştirilmiş ve daha geniş bir kitleye hitap etmeyi başarmıştır.

 

Günümüzde, 7’den 70’e yaş farkı olmaksızın artık herkesin İnstagram hesabının mevcut olduğunu ve düzenli olarak paylaşımlar gerçekleştirdiklerini söyleyebiliriz. Ancak bazı kullanıcılar; iş, eğitim ve benzeri bazı nedenlerden kaynaklı mobil cihazını kullanamadığından kaynaklı İnstagram’ı bilgisayar üzerinden kullanmanın yollarını aramaya yönelebiliyor.

 

Sizler de İnstagram’ı sadece mobil cihazınızda kullanmak istemiyor ve bilgisayar üzerinde kullanmanın yolunu öğrenmek istiyorsanız; yardımcı rehber niteliği taşıması adına hazırlamış olduğumuz bu yazıda bahsetmiş olduğumuz yöntemleri uygulayabilirsiniz.

 

Bilgisayarda İnstagram Kullanımı

 

-Öncelikle Windows 10 işletim sisteminin mevcut olduğu bir bilgisayara sahip olmalısınız. Windows Mağaza’yı açtığınız takdirde ücretsiz İnstagram bilgisayar sürümünün mevcut olduğunu görebilirsiniz. Uygulamayı kurup açtığınız takdirde hesap giriş sayfası ile karşılaşıyorsunuz ve hesabınıza giriş yaparak içerik takibi, mesaj gönderme, içerik düzenleme, beğeni yapma, yorum yapma, bildirim takibi gibi birçok özelliği kullanabiliyorsunuz. Mobil sürüm ile tek farkı, akış sayfasının bulunmamasıdır.

 

-Paylaşım dışında sadece takip etmek, vakit geçirmek amaçlı kullanmak istiyorum diyorsanız İnstagram web sürümünü tavsiye edebilirim. Arama çubuğuna instagram.com yazabilir ve İnstagram’ın web sürümünü kullanmaya başlayabilirsiniz. Başta da belirttiğimiz gibi fotoğraf veyahut video paylaşımı gerçekleştiremiyorsunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir