Bilgisayarda TikTok Nasıl Kullanılır?

Tiktok; 2018 yılında dünyanın en eğlenceli uygulaması unvanını elde etmiş, aynı zamanda bu alanda ödül almış, popüler bir mobil video paylaşım uygulamasıdır. Kullanıcı kitlesi bir hayli fazla durumda ve gün geçtikçe daha da artmaktadır. Tabi ki, bu artış ile birlikte TikTok uygulamasını bilgisayarda kullanmak gibi farklı isteklerde çoğalmaktadır.

 

Kullanıcıların büyük çoğunluğu videoları daha rahat düzenlemek, daha kaliteli videolar hazırlamak ve tabi ki video izlenimi açısından da kolaylık sunması adına TikTok uygulamasını bilgisayarda kullanmanın yollarını aramaya yönelmiş bir durumda. Bizde bu ihtiyacı göz önünde bulundurarak TikTok uygulamasını bilgisayarda kullanmanın yollarını içeren bir yazı hazırlamak istedik.

 

Bilgisayarda TikTok Kullanımı

 

l Windows 10 işletim sisteminin olduğu bir bilgisayarda Microsoft Store’a girebilir ve TikTok uygulamasının bilgisayar sürümünü indirebilirsiniz. Uygulama, mobil versiyona kıyasla daha fazla kolaylık sunmakta, lakin tabi ki, bazı mobil uygulamada yer alan bazı özellikler bulunmamaktadır.

 

l İkinci seçeneğimizde ise; Android Emülatör uygulamaları yer almakta. En çok tercih edilenler arasında bulunan BlueStacs uygulamasını indirebilir ve kurabilirsiniz. Uygulamayı kurduktan sonra Yönetici olarak çalıştır komutuyla uygulamayı açmalısınız. Ardından uygulama içerisinde bulunan Google Play Store’a tıklamalısınız. Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra TikTok uygulamasını indirebilir ve bilgisayar üzerinden kullanabilirsiniz, hem de özellik kısıtlaması bulunmadan. Mobil cihazınıza kullanmış olduğunuz tüm özellikleri bilgisayarınızda da kullanabileceksiniz ve kaliteli videolar hazırlayabileceksiniz.

 

l Bilgisayar ortamında hazırlamış olduğunuz videoları, farklı editör uygulamaları ile düzenleyebilir ve daha ilgi çekici kılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir