Facebook Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok kişi iş ve eğitim gibi çeşitli sebeplerden kaynaklı sosyal medya hesaplarını kapatmak zorunda kalabiliyor. Lakin Facebook ve benzeri bazı sosyal platformlar kullanıcılarına hesaplarını geçici şekilde kapatmak imkânı tanımaktadır. Hesap dondurma dediğimiz bu özellik sayesinde kullanıcılar hesapları geçici bir şekilde kapatabiliyor ve istedikleri zaman tekrar açabiliyorlar.

 

Peki, Facebook hesap dondurma işlemi nasıl yapılır? Hesap dondurma işlemi zor mudur? Tüm bu soruların cevabına hazırlamış olduğumuz bu yazıda ayrıntılı bir şekilde ulaşabileceksiniz. O halde sözü daha fazla uzatmadan hesap dondurma işlemine geçiş yapalım;

 

Facebook Hesap Dondurma

 

l Facebook hesabınızı giriş yapın ve sağ üst köşede bulunan ‘mavi ok’ sembolüne tıklayın.

 

l Ardından, seçenekler arasından ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın.

 

l Ayarlar sekmesinde sol kısımda bulunan ‘Genel’ seçeneğine ve hemen ardından ‘Hesabını Yönet’ seçeneğine tıklayın.

 

l Açılan sekmede ‘Hesabını Dondur’ seçeneğini bulun ve tıklayın.

 

l Facebook şifreniz ile onaylama yapmanız gerekmekte.

 

l Dondurma işlemi sırasında, neden hesabınızı dondurduğunuza yönelik sunulan seçenekler arasından sadece bir süreliğine kapatıyorum, geri döneceğim seçeneğine tıklayabilir ve hesap dondurma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

 

Hesap dondurma işleminizi tamamladıktan sonra istediğiniz zaman tekrar hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Facebook hesabınıza tekrar giriş yapmak. Hesabınızı dondurduğunuz süreç içerisinde; profiliniz aramalarda ve arkadaş listelerinde gözükmeyecek. Mesaj ve bildirim almayacaksınız.

 

Dondurma işleminizin ardından uzun bir süre hesabınıza giriş yapmadığınız takdirde, hesabınız sistem tarafından kalıcı kapatılabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir