İnstagram Canlı Yayın Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Gerek kullanıcılara sunmuş olduğu ilgi çekici özellikler gerekse de kullanımının kolay olması bakımından İnstagram günümüzde en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi kabul edilmektedir. Düzenli olarak bünyesine kattığı yenilikler ile de kullanıcı kitlesini bir hayli büyüttüğünü ve büyütmeye devam ettiğini de söyleyebiliriz. İnstagram kullanımına yönelik elde edilen istatistiksel verilere göre her gün yarım milyar insan uygulamayı aktif bir şekilde kullanmakta ve 80 milyon üzeri paylaşım gerçekleştirmektedir.

 

İnstagram’ı diğer sosyal paylaşım ağlarından farklı kılan özellikleri arasında ‘Canlı Yayın Açma’ özelliği bilhassa ön plana çıkmaktadır. Uygulamayı aktif olarak kullanmakta olan birçok kullanıcı belirli aralıklarla canlı yayın açmakta ve takipçileri ile daha aktif bir iletişim kurmaktadır. Fakat genel kullanıcı kitlesini incelediğimiz takdirde büyük bir kesimin bu özellikten habersiz olduğunu ya da nasıl kullanılacağını bilmediğini görmekteyiz.

 

Hal böyle olunca İnstagram canlı yayın açma özelliği nasıl kullanır sorusunu cevaplandırmak adına bir yazı hazırlamanın uygun olacağını düşündük.

 

İnstagram Canlı Yayın Açma

 

-Canlı yayın özelliği; İnstagram Hikayeler’e bağlı bir şekilde çalışmak ve 1 saat ile kısıtlandırılmaktadır. 1 saat sonra otomatik olarak sona ermekte ve yayını Hikayeler’e eklemek isteyip istemediğiniz sorulmaktadır.

 

-Canlı yayın açma özelliğini kullanmak için uygulamayı açmalısınız ve sol üst köşede bulunan kamera öğesine dokunmalı, ardından Canlı Yayın Başlat moduna geçiş yapmalısınız ya da direkt olarak sağa kaydırma yapabilir, Canlı Yayın Başlat moduna geçiş yapabilirsiniz.

 

-Canlı yayın başlattığınız zaman isterseniz yayınınızı izlemekte olan bir takipçinizle ortak yayın yapabilirsiniz, isterseniz de siz bir arkadaşınızın yayınına dahil olabilirsiniz, ortak yayın için istek gönderebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir