İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

Sosyal medya ağları; genellikle kullanıcı sayılarını daha hızlı bir şekilde arttırmak ve kullanıcılarda ilk izlenim olarak olumlu bir etki bırakmak adına hesap aşma işlemlerini oldukça kolay bir şekilde tasarlıyor, düzenliyorlar. Aynı şekilde kullanıcı sayılarının azalmaması adın hesap silme ve hesap dondurma işlemlerini de oldukça zor bir şekilde düzenliyor, özellikle menü sekmesinde bulunmayan, gizli sekmelerden işlem yapılmasını zorunlu kılıyorlar.

 

İnstagram; günümüz sosyal medya ağları arasında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Hatta artık 7’den 70’e herkesin telefonunda instagram uygulaması bulunmakta, aktif bir şekilde paylaşımlar yapılmaktadır. Lakin sunulan ilgi çekici özelliklere rağmen birçok kişi İnstagram hesabını belirli nedenlerden dolayı silme kararı alabiliyor. Fakat hesap silme işleminin karışıklığından kaynaklı bu kararı gerçekleştirme aşamasında aksaklıklar yaşanabiliyor.

 

Bizde yaşanılan bu olumsuz durumu dikkate alarak İnstagram hesap silme işlemini net bir şekilde anlatan bu yazıyı hazırlama kararı aldık. O halde sözü daha fazla uzatmadan hesap silme işleminin nasıl yapıldığını anlatmaya geçelim;

 

İnstagram Hesap Silme İşlemi

 

-Öncelikle https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ bu linke tıklayarak hesabınıza giriş yapmalısınız.

 

-Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesap silme işlemini gerçekleştireceğiniz sekme ile karşılaşıyorsunuz.

 

-Hesap silme nedeninizi belirttikten sonra şifrenizi yazmalısınız ve ‘hesabı kalıcı olarak sil’ öğesine tıklamalısınız.

 

-Hesabınız silindikten sonra, uygulamada o hesabınıza dair hiçbir bilgi ve paylaşım bulunmayacaktır. Eğer ki hesabınızı geçici bir süreliğine kapatmak istiyorsanız, İnstagram hesap dondurma işlemini anlattığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir