Instagram Hesabını Facebook Hesabına Bağlamak

Instagram Hesabını Facebook Hesabına Bağlamak

Mark Zuckerberg, 2012 yılında oldukça mantıklı adımlar atarak Instagram’ı bünyesine katmak istedi. 2010 yılında kurulan Instagram, 2012 yılında kullanıcı sayısını 100 milyona çıkararak tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Facebook tarafından önerilen 1 milyar dolarlık teklifi kabul eden şirket, Instagram’ı içerisindeki personeller ile beraber satmıştı. Facebook, Instagram’ı satın alması ile beraber tüm güncelleştirmeleri eş zamanlı olarak yapmaya başladı. Hatta; Instagram üzerinden paylaştığınız bir video ya da fotoğraf, eğer istemeniz durumunda Facebook hesabınız üzerinden de paylaşılıyor. Bu yazımız içerisinde Instagram hesabını Facebook hesabına bağlamak hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram Hesabımı Facebook Profilime Nasıl Bağlarım?

Instagram üzerinden paylaştığınız bir resim ya da videoyu eş zamanlı olarak Facebook’ta da paylaşılmasını istiyorsanız aşağıda yer alan adımları uygulamanız gerekiyor.

  • Android ya da IOS uygulaması üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinize girerek sağ üst bölümde yer alan 3 çizgili simgeye tıklayın.
  • Karşınıza gelecek seçenekler içerisinden “Ayarlar” kısmına tıklayın.
  • Ayarlar bölümüne girdiğinizde karşınıza “Hesap” şeklinde bir bölüm gelecektir. Hesap kısmına girdikten sonra “Bağlı Hesaplar” bölümüne geçiş yapın.
  • Hesabınızı bağlayabileceğiniz sosyal ağlar karşınıza çıkacaktır. Önünüze sunulan seçenekler içerisinde Facebook’u seçerek hesap bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapın.

Yukarıda belirttiğimiz ayarlamaları yaptıktan sonra Instagram hesabını Facebook hesabına bağlamak sorusuna yanıt bulduğunuzu göreceksiniz. Instagram üzerinden paylaşım yaparken açıklama bölümünde içeriği Facebook üzerinden paylaşıp paylaşmak istemediğiniz sorulacaktır. Gerekli onayı verdikten sonra artık Facebook için ayrı ayrı uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Hesap Bağlantısını Kaldırma

Instagram hesabınız ile Facebook hesabınızın ilişiğini kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda uygulamanız gereken adımlar ise şu şekildedir;

  • Akıllı telefonlarınız içerisinde yer alan Instagram uygulaması üzerinden hesabınıza giriş yapın.
  • Profil bölümü üzerinden 3 çizgili simgeye tıklayarak ayarlar bölümüne tıklayın.
  • Ayarlar içerisinde Hesap adı altında bir bölüm olduğunu göreceksiniz. Hesap bölümü içerisinden Bağlı Hesaplar kısmına girin.
  • Burada hesabınız ile bağlamış olduğunuz sosyal ağları göreceksiniz. Facebook’u seçerek “Bağlantıyı Kaldır” kısmını işaretleyiniz.

Yukarıdaki adımları uygulamanız durumunda artık Facebook hesabınızdan herhangi bir gönderiniz paylaşılmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir? başlıklı makalemizde Android Üzerinden Twitter Hesabı Gizleme, Bilgisayar Üzerinden Twitter Hesabı Gizleme ve hesabımı nasıl gizlerim hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir