İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır ?

İnstagram hesap dondurma nasıl yapılır

Günümüzün en popüler video ve fotoğraf paylaşım platformu olarak kabul edilen İnstagram, hala bir çığ gibi yayılmaya, kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Hatta elde edilen son verilere göre günde 80 milyon fotoğraf paylaşımı ve yaklaşık olarak 3 milyar beğeni gerçekleştiriliyor. Bu değerleri kullanıcısı sayısına çevirdiğimiz takdirde ise günde yarım milyar insanın aktif olarak İnstagram kullandığını görmekteyiz.

Lakin verileri incelemeye devam ettiğimiz zaman kullanıcı kitlesinin artışına paralel bir şekilde azalma olduğunu da görmekteyiz. Her gün azımsanamayacak sayıda kullanıcı; farklı sebeplerden kaynaklı İnstagram hesabını dondurma veyahut tamamen silme kararı almaktadır.

Peki, İnstagram hesabı dondurma işlemi nasıl yapılıyor? Hesabı kalıcı bir şekilde silmeden, sadece dondurabilir miyiz?

İnstagram Hesabınızı kalıcı kapatmak

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ Adresine gidebilir ve gerekli adımları izleyerek instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Hesap Dondurma İşlemi

-Öncelikle belirtmeliyiz ki; hesap dondurma işlemi İnstagram mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilememektedir. İnstagram.com linkinden web sürüme erişim sağlamalı ve hesabınıza giriş yapmalısınız.

-Hesabınıza giriş yaptıktan sonra; Profili düzenle öğesine tıklamalı ve ardından açılacak olan sayfada en alt kısımda Hesabımı geçici olarak kapat butonuna tıklamalısınız.

-Hesap dondurma işlemini gerçekleştireceğiniz sayfayı açmış bulunmaktasınız. Hesabınızı neden dondurmak istediğinize yönelik geçerli sebebi seçme işleminin ardından şifrenizi yazmalısınız ve Hesabımı geçici olarak kapat öğesine tıklamalısınız.

-Hesap dondurma işleminiz tamamlandıktan sonra hesabınızı tekrar aktif hale getirmek için tek yapmanız gereken işlem; hesabınıza giriş yapmak. Hesabınıza giriş yaptığınız takdirde, dondurma işlemi sonlandırılacak ve hesabınızı tekrar aktif bir şekilde kullanabileceksiniz.

 

Bilgisayarda İnstagram Nasıl Kullanılır?
Down Sendromlu Çocukların Psikolojisi Nasıl Olmaktadır?
TikTok Video’yu Tersten Oynatma Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir