Instagram Mavi Tik Nedir?

Arkadaşlarını kıskandırmak isteyen sosyal medya kullanıcıları Instagram’ın en son güncellemesinden faydalanabilir: doğrulama için İnstagram mavi tik başvurusunda bulunma yeteneği.

 

Instagram kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, 2010’da Facebook tarafından edinilen popüler fotoğraf paylaşım uygulamasını başlattılar. Yıllardır takipçiler, bu imrenilen mavi tik onay işaretini almaya yetecek kadar güven kazanmayı umarak, kendi kişisel markalarını oluşturmak için rekabet ediyorlar. Artık kullanıcıların onay işaretine sahip olmaları için kendilerinin başvuru yapması mümkün.

 

Yakın bir zamanda Instagram, kullanıcıların sitede mavi tik işaretini hak etmelerini sağlamak için beklemekten ziyade kendilerinin bir rozet için başvurusu yapmalarını sağlayan yeni bir güncelleme sundu. Ancak, sosyal medya sitesi bir kullanıcının başvurusunu incelerken göz önünde bulundurduğu kriterleri listelemedi.

 

Mavi Tik Anlamı Nedir?

Doğrulanmış bir mavi tik rozeti, aramada ve profilde Instagram kullanıcı adının yanında görünen bir onaydır. ‘’Instagram, bu hesabın temsil ettiği halka açık şahsiyet, ünlü veya global markanın gerçek bir varlık olduğunu onayladı.’’ anlamına gelir.

 

Mavi Tik İçin Başvurma Adımları

İnstagram’a giriş yapın, profilinize gidin ve sağ üst köşedeki üç çizgili çubuğu tıklayın. Çubuğa tıkladığınızda, ekranınızın altında bulunan Ayarlar seçeneğine tıklamalısınız. Ayarlar’ı tıkladıktan sonra Hesap ve Doğrulama İste’ye gidin.

 

Ayarlar> Hesap > Doğrulama İste

 

Kullanıcı adınızı, adınızı – soyadınızı ve hesap kategorinizi seçin. Ayrıca gerçek kişi olduğunuz için geçerli bir kimlik kartınızın fotoğrafını da eklemeniz gerekir. Farklı bir hesaba giriş yapmazsanız Instagram kullanıcı adınız otomatik olarak doldurulmuş olacaktır. Doğrulanmak isteyen kullanıcıların tam adlarını girmeleri ve sonra ehliyet ya da T.C. kimlik kartı gibi bir kimlik fotoğrafı eklemeleri gerekir. Fotoğrafı ekledikten sonra gönder düğmesine basmanız yeterlidir.

 

Doğrulama isteği göndermeniz, hesabınızın mavi tik ile doğrulanacağını garanti etmez, ancak Instagram sayfanızı not alacaktır. Başvurular kabul edilir veya reddedilirse, kullanıcılar Instagram tarafından bilgilendirilir.

 

Bir önceki yazımız olan Facebook Hesabı Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde facebook açmak, Facebook Hesabı Nasıl Açılır? ve facebook hesap açma hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir