İnstagram Paylaşımlarının Etkileşimi Nasıl Arttırılır?

İnstagram Paylaşımlarının Etkileşimi Nasıl Arttırılır?

İnstagram markanızı görünür kılar ve güzel bir şekilde çevrimiçi olarak pazarlar. Dahası sadık takipçiler ve işinizi destekleyen bir topluluk oluşturmak için en iyi sosyal medya uygulamalardan biridir. Bu yüzden, bugün ve gelecekte İnstagram etkileşiminizi artırmanıza yarayacak ipuçlarınızı sizinle paylaşacağız.

İnstagram Biyografinizi Tamamlayın

İnstagram profilinizin yeni bir ana sayfa olduğunu göz önünde bulundurursak, iyi bir İnstagram biyografisine sahip olmak önemli bir adımdır. Bu, yeni takipçileri çekmenize yardımcı olacaktır. Yeni İnstagram takipçileri edinmek istiyorsanız, neden “takip et” düğmesini tıklamaları gerektiğini hemen anlamaları gerekiyor. İyi bir İnstagram biyografisi, ana işinizin ne olduğunu açıklar.

Doğrudan hedef kitlenizle konuşmak iyi bir fikir olabilir. Bu şekilde, markanızla uyumlu ve müşterileriniz olma ihtimali daha yüksek olan takipçileri kendinize çekersiniz.  Potansiyel müşterileri kendinize çeken bir biyografi oluşturmak için İnstagram biyografisindeki 150 karakteri nasıl kullanabileceğini düşünün. Kısa fakat kapsamlı bir biyografi yazmak bir İnstagram profesyoneli için bile zor olabilir. Yardıma ihtiyacınız olursa, bir sosyal medya danışmanına da başvurabilirsiniz. Doğru olanı seçmek için bir eşleşme bulmak üzere web sitesi derecelendirmelerini kontrol edebilirsiniz.

Gönderilerinize Biraz Eğlence Ekleyin

İnstagram hikayeleri ve gönderileri zaman ve emek ister, herkes bunu bilir, ama onları oluşturken eğlenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Kendinizi istediğiniz şekilde ifade etmek için % 100 özgürsünüz. Stratejinize eğlenceli anlar eklerseniz, yorumlarınızda, paylaşımlarınızda ve beğenilerinizde gerçek getiriler görmeye de hazır olabilirsiniz.

İstikrarlı Paylaşım Yapın

Sosyal ağlar için size en uygun paylaşım zamanını gösteren birçok uygulama bulunur. Kural fotoğrafları her gün aynı saatte veya her hafta aynı gün paylaşmanız gerektiğini söylemez. İlk önce kendinize şu soruyu sorun: “Hesabım ne olarak bilinmeli?”

Bu soruyu cevapladıktan sonra, her şeyin daha kolay olacağını göreceksiniz. Ne yazmanız gerektiğini tam olarak bileceksiniz. Bu nedenle fikir aramak için araştırma yapmanız ya da stres olmanız gerekmeyecek. Tek yapmanız gereken aynı sıklıkta yayın yapmak. Zamanla size uyan ve rahat hissetmenizi sağlayacak bir plan yapacaksınız.

Her Gönderinize Konum Ekleyin

İnstagram paylaşımlarının etkileşimini artırmak istiyorsanız, gönderilerinize konum etiketi eklemeye başlamanız gerekir. Araştırmalar, bir konumla etiketlenen yayınların daha yüksek bir katılım oranı aldığını göstermektedir. Kendi mahallesinde ya da şehrinde İnstagram gönderileri arayanlar muhtemelen sizinle karşılaşacak ve bu da takipçi kazanmaya başlamanız için mükemmel bir fırsat olacaktır. Örneğin, bir festivalden, partiden veya sosyal medya toplantısından bir hikaye paylaşıyorsanız, konumu bir çıkartmayla etiketleyebilirsiniz; öykünüz bu yerin İnstagram Hikayeleri’nde görünebilir.

Hikayelerdeki konum etiketini kullanmak da ayrıca önemlidir. Ancak, mümkün olan en küçük konumu kullanmak gerekir. Gerçek binayı, işletmeyi, mekanı veya diğer küçük alanları etiketleyin. İnstagram, belirli bir yerin belirli bir mahallede, belirli bir şehirde, başka yerlerin yakınında ve daha geniş bir coğrafi bölgede olduğunu biliyor. Sonuç olarak, küçük konumların etiketlenmesi sizi çeşitli yerler için çoklu arama sonuçlarına indirebilir. Ancak, büyük bir şeyi (bütün şehir gibi) etiketlerseniz, daha küçük alanlar için konumlarda görünmezsiniz.

İnstagram Hikaye Etiketlerini Kullanın

İnstagram etkileşimleri artık sadece beğeniler ve yorumlardan ibaret değil. Hikayelerinizden, marka etiketinizi izleyen kişilerden, IGTV görünümlerinden ve daha pek çok şeyden söz etmek de etkileşimi artırır. İnstagram Hikayeleri etiketleri, takipçilerinizi sohbet etmeye ve fikirlerini ve deneyimlerini sizinle paylaşmaya teşvik etmek için harika bir yoldur. Soru etiketini kullanabilirsiniz; Bu, takipçilerinizin markanızı daha iyi tanımaları veya ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca, takipçilerinize bazı sorular sormanız için mükemmel bir özelliktir. Takipçilerinizin görüşleri önemli olduğu için anket veya oy kullanma özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu etiket, takipçilerinizin marka veya hizmetleriniz hakkındaki görüşlerinin ne olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Markalı Hashtagleri Kullanın

Hashtag pazarlamacılığınızdan en iyi şekilde yararlanmak için hedeflerinizi tanımlamanız gerekir. Hashtag pazarlamasının ilk ve en temel yönü kendi markalı hashtaginizdir. İnstagram etkileşiminizi arttırmak istiyorsanız, hangi hashtaglerin paylaşımlarınıza daha fazla insan götürdüğünü anlamak gerçekten önemlidir. Temel markalı etiketiniz sürekli kullanılmalı ve herhangi bir gönderiye uygulanmalıdır. Şunlar için markalı bir etiket oluşturun:

  • Ürün Lansmanları
  • Ürün Güncellemeleri
  • Promosyonlar
  • Yarışmalar
  • Sponsorlu Etkinlikler

Hesap Analizlerinizi Takip Edin

İnstagram pazarlamasının ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz? Genel pazarlama çabalarınızla nasıl etkileşim sağladığınızın farkında mısınız? İnstagram katılım oranlarınızı artırmak için neyin işe yarayıp yaramadığını bilmek çok önemlidir. İnstagram çabalarınızı Socialinsider gibi bir analiz aracıyla ölçebilirsiniz. Bu Instagram analiz aracı, yayınlarınızın performansını takip etme, yorumları izleme ve yayınlarınızın aldığı beğenilerin sayısını ölçme imkanı sunar. Takipçilerinizin sayısını ve beğenilerini artırmak, zaman ve çok iyi düşünülmüş bir strateji gerektiren sürekli bir amaçtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir