Reddit Nedir? Reddit Nasıl Kullanılır?

Gelin hep beraber ilginç bir platform imajine edelim; en popüler sosyal medya platformlarında yer alan video, caps, gif veyahut benzeri tüm ilgi çekici paylaşımların arka planında bu site yer alsın, daha doğru söylemek gerekirse o paylaşımlar ilk olarak bu sitede yapılsın ve yayılmaya başlasın.

 

Her türlü konu üzerine fikir paylaşımları yapılsın, saygı unsurları içerisinde tartışmalar mevcut olsun. Küçük sosyal topluluklar kurulsun, insanlar kendilerini rahatça ifade edebilsin. Eğlenceli olmasının yanında öğretici bir yönde sahip olsun. Fakat durun bir dakika! Zaten tam da bu şekilde bir site mevcut ve de ismi; ‘Reddit’…

 

Reddit; kullanıcı sayısı ve hitap ettiği kesim oranı her geçtiğimiz gün katlanır şekilde artış gösteren, kendisine özgü bir tarza sahip indie paylaşım sitesidir. Sosyal paylaşım platformlarında popüler veyahut gündem konusu haline gelmiş paylaşımların büyük çoğunluğu Reddit üzerinden yayılmaktadır.

 

Reddit Nasıl Kullanılır?

 

-Öncelikle https://tr.reddit.com/ linkinden siteye erişim sağlamalısınız. Bu link üzerinden siteye erişim sağladığınız takdirde siteyi Türkçe dil desteği ile kullanabilirsiniz. Ardından ana sayfa üst menüde bulunan ülke seçeneklerinden Turkey’i seçebilir ve ağırlıklı olan Türk kullanıcıların açmış olduğu konuları görebilirsiniz.

 

-Arama kısmından merak ettiğiniz konuları aratabilir, o konular ile bağlantılı açılmış konuları inceleyebilir, faydalanabilirsiniz ve sizde tartışmalara, bilgi paylaşımlarına dâhil olabilirsiniz. Konuların yanında bulunan +Join butonuna tıklamanız yeterli.

 

-30 gün üzeri aktif üyeliklerde sosyal topluluk kurma özelliği aktif hale getiriliyor. Bu özellik ile size özel bir topluluk kurabilir ve başka kullanıcılara açık hale getirebilirsiniz. Dahil olan kullanıcılar ile gerek bilgi gerekse de eğlenceli resim, video, link veyahut dosya paylaşımları gerçekleştirebilirsiniz.

 

-Konuları ve yorumları değerlendirmek için sol kısımda bulunan aşağı ve yukarı oklarına basmalısınız. Yukarı ok +, aşağı ok ise – işlevi görmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir