Saç Dökülmesini Engelleyen Bitkisel Reçeteler

Yerlerde saçlar görmek, saçımızı şekillendirirken tarağımızın saçla dolması, günlük 20 tele yakın saç dökülmesi saçınızın dökülmesinin arttığını gösterir. Saç dökülmesi oranı sanılanın aksine kadınlarda daha yüksektir. Dökülen saçlar için bilinen en iyi otlar, hepimizin bildiği üzere sarımsak ve yumurtadır.

1 adet yumurta %70 keratin içeren yapısıyla eşsiz bir protein deposudur. Sağlığına dikkat eden kişilere günde 1 adet yumurta tüketmesi tavsiye edilir. Yumurta akı yağlı saçlarda, sarısı kuru ve dökülen saçlara iyi gelir saçları nemlendirir ve dökülmesini engeller.

Evde Yapabileceğiniz Bitkisel Reçete

Saç dökülmesine karşı bitkisel çözümlerden biri de A, D ve E vitaminlerini içeren yumurta… Adeta bir vitamin deposudur, dökülmeyi azaltır. Zeytinyağı ise saçların kırılmasını engeller, saç beyazlamasını engeller. 1 bardak su, 2 yumurta sarısı, 2 büyük kaşık zeytinyağı. Yumurta ile yağı karıştırıp üstüne su dökülür saça uygulanır 20 beklenir, durulanır bu karışım ayda 2 kez uygulanmalıdır.

Bitkisel Kür

 Saç dökülmesine karşı ne yapmalı diyenlere eşsiz bir tarif; Hatmi çiçeği haşlanır, suyu ile temiz baş yıkanır. Isırgan otu da dökülmeyi engelleyici harika bir kürdür. Isırgan otu, sirke ve su ile 20 dakika kaynatılan su ile yatmadan önce saçlar yıkanır bu da saç dökülmesine karşı bitkisel şampuan görevi görecektir. Ayrıca sarımsağı ezip, zeytinyağı katarak oluşturulan kür de eşsizdir.

 

Lütfen bitkisel kürleri uygulamadan önce doktorunuza başvurunuz. 

Bir önceki yazımız olan En Popüler 2020 instagram taglari başlıklı makalemizde #Hashtag 2020, En Popüler 2020 instagram taglari ve En Popüler Instagram Taglari #Hashtag 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir