TikTok Dublaj Nasıl Yapılır?

Son zamanların en popüler video paylaşım uygulaması hatta dünyanın en eğlenceli uygulaması kabul edilen Tiktok ülkemizde de bir hayli popülerdir. 7’den 70’e her yer yaştan insanın kullandığı bir uygulamadır. Çeşitli efektler, dublajlar, müzikler ve sesler eklenilerek eğlenceli videolar elde edilen bu uygulamada, sizde kaliteli videolar hazırlamak, dublaj yapabilmek için şu aşamaları takip etmelisiniz;

 

Dublaj Nasıl Yapılır?

 

  1. Öncelikle Tiktok uygulamasını açın ve uygulama ana sayfasının alt kısmında yer alan ( + ) sekmesine tıklayın.

 

  1. Karşınıza çıkan video ekranının üst kısmında yer almakta olan ‘Bir Ses Seçin’ sekmesine tıklayın ve videonuza eklemek istediğiniz müzik, ses veyahut dublaj seçimini gerçekleştirin.

 

  1. Ses dosyasını seçtikten sonra ekranın alt kısmında yer alan kamera sembolüne basılı tutun ve dublaj video çekimine başlayın. Kamera sembolü üzerinden parmağınızı çektiğinizde video kaydı bitmiş olacaktır. Bu sebeple video çekimi esnasında parmağınızı kamera üzerinden çekmeyin.

 

  1. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra ileri sekmesini tıklayın ve dublaj kaydı için başlık, video etiketleri, gerekli bilgileri eklemeye başlayın.

 

  1. İşlemler tamamlandıktan sonra dublaj içerikli videonuz hazırlanmış olacaktır. İsterseniz hazırlamış olduğunuz videoyu bilgisayar ortamına yükleyebilir ve yardımcı video editör uygulamaları ile daha farklı efektler, dublajlar, sesler ekleyebilirsiniz. Videonuzu daha ilgi çekici kılmak için çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz. Zira dublaj videosu hazırlarken özgün bir içerik hazırlamaya, popüler videoları göz önünde bulundurmaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir