TikTok Nasıl Kullanılır?

Her yaştan, her kesimden kullanıcıların videolar ürettiği ve insanların beğenisine sunmak adına paylaştığı bir platform olan TikTok, günden güne geliştirilmeye, aynı zamanda da kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. TikTok hakkında kısa ve öz bir açıklama yapmak gerekirse; herkesin kolaylıkla kullanabileceği, ilgi çekici ve kaliteli videoların üretildiği, video üretirken-çekerken kazanç sağlanılabildiği bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Sizlerde aktif olarak Tiktok kullanmak veya bu eğlenceli mecra içerisinde yer almak için şu aşamaları takip edebilir, dikkat çekici ve eğlenceli videolar üretebilirsiniz.

 

Tiktok Kullanımı

 

l Öncelikle cep telefonunuza veyahut tabletinize TikTok uygulamasını indirmeli ve uygulamayı açmalısınız. (Son geliştirmeler Windows 10 işletim sistemi barındıran bilgisayarda da uygulama kullanılabiliyor. Microsoft Store’dan uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor.)

 

l Ardından TikTok uygulamasında kendi adınıza profil hesabı oluşturmalısınız.

 

l Hesabınızı oluşturduktan sonra ana sayfa da yer alan (+) sekmesine basılı tutarak video çekmeye ve içerik üretmeye başlayabilirsiniz.

 

l Video çekme işleminin ardından ana sayfa da üst satırda yer alan ses ekleme sekmesine tıklayın ve video içerisinde kullanacağınız ses dosyasını seçin.

 

l Video paylaşma sekmesinin sol alt kısmında yer alan efektleri açın ve çekmiş olduğunuz videoya uygun efekt veya efektleri seçin, videoya ekleyin. Efekt seçimi konusunda dikkatli davrandığınız takdirde basit veyahut anlık bir videoyu bile kaliteli bir video haline getirebilirsiniz. Kim bilir belki popüler videolar arasına girersiniz.

 

l Son aşama olarak sağ alt kısımda yer alan yükle sekmesi ile videonuzu paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir