TikTok Video Düzenleme Nasıl Yapılır?

TikTok; son yıllarda kullanım oranı en fazla artış gösteren ve beraberinde en çok olumlu geri dönüş alan uygulamalardan birisi kabul edilmektedir. Hatta geçtiğimiz yıl dünya genelinde 18 farklı bölgede en eğlenceli uygulama seçilmesinden kaynaklı; Google Play 2018 En Eğlenceli Uygulaması ödülünü kazandı.

 

Uygulamaya yönelik kısa ve öz bir açıklama yapmak gerekirse; eş zamanlı dudak oynatma uygulaması olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar hazırlamış oldukları videolara çeşitli dublajlar veyahut efektler ekleyerek eğlenceli bir hale getirmekte, başka kullanıcıların hazırladığı videoları görüntüleyebilmekte hatta ortak video-klip yapabilmekteler.

 

Fakat video düzenleme söz konusu olduğu zaman kullanıcılar tam verimli bir kullanım sağlayamamaktadır. Zira bazı durumlarda video da istenmeyen kısımlar olabiliyor ya da video da farklı ve daha ayrıntılı düzenlemeler yapılması gerekiyor. İşte bu noktada TikTok’un kendi uygulaması pek yeterli olmuyor. Peki, TikTok video düzenle işlemlerini nasıl yapabiliriz? Hangi uygulamalar bize yardımcı olabilir?

 

Tiktok Video Düzenleme Yardımcı Uygulamalar

 

1.InShot Video Düzenleyici

Genellikle video editörleri tarafından en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Kullanıcılarına; video hızlandırma, yavaşlatma, flulaştırma veya farklı efektler ekleme, müzik ekleme gibi farklı özellikler sunmaktadır.

 

2.Funimate Video Editör

TikTok kullanıcıları için ideal ve son derece etkili bir editör uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Funimate uygulamasında yer alan ilgi çekici efektler, sesler-müzikler, video geçişleri ve videoya özel etiketler ile videonuzu apayrı bir evreye taşıyabilir, TikTok’ta kolaylıkla ön plana çıkabilirsiniz.

 

3.Vizmato Video Editör

Uygulamayı genel olarak incelediğimiz zaman Inshot’ın etkileyici özellikleri ile Funimate’in ilgi çekici efektlerinin ve daha fazlasının yer aldığı muhteşem bir editör uygulaması olduğunu görmekteyiz. Aynı anda birden çok videoyu düzenleyebilir, kesme ve kırpma işlemleri yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir