Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakma

Popüler sosyal paylaşım platformları arasında yer alan Twitter; hem dünya hem de ülkemiz geneli tercih edilenler listesinde en başta bulunmakta ve her geçtiğimiz gün yeni özellikler geliştirerek daha fazla kesime hitap etmekte, kullanıcı kitlesini kontrolsüz bir şekilde büyütmektedir. Diğer sosyal paylaşım platformlarına kıyasla ilgi çekiciliğini zamanla kaybetmemiş hatta daha fazla arttırmış ve Dünya’nın her yerinden erişim sağlanan, en popüler sosyal ağ haline gelmiştir.

 

Lakin her sosyal paylaşım platformunda olduğu gibi Twitter’da da, zaman içerisinde kullanıcı sayısında azalmalar olabiliyor, kullanıcılar çeşitli nedenlerden kaynaklı hesaplarını kapatabiliyor veyahut hesaplarını kapatmanın yolunu öğrenmek için bir arayış içine girebiliyorlar. Bizde bu arayışa bir son vermek adına Twitter hesabınızı kalıcı bir şekilde nasıl kapatabileceğinizi anlatan bu yazıyı hazırladık.

 

O halde sözü daha fazla uzatmadan hesap kapatma işlemini anlatamaya geçebiliriz;

 

Twitter Hesabını Kapatma

 

Öncelikle profilinizi açın ve menüye tıklayın. Ardından menüde bulunan öğeler arasından ‘Ayarlar ve gizlilik’ seçeneğine tıklayın. Açılacak olan sayfada Hesabım sekmesini göreceksiniz, o sekmeye dokunun ve sayfanın en alt kısmında bulunan ‘Hesabımı devre dışı bırak’ öğesine tıklayın.

 

Hesabınızı devre dışı bırakmaya yönelik sunulan bilgileri dikkatlice okuyun ve sayfanın alt kısmında bulunan ‘Kullanıcı adını devre dışı bırak’ sekmesine tıklayın. İşlemin tamamlanması için şifreniz istenilecek. Şifrenizi yazdıktan sonra ‘Hesabı devre dışı bırak’ butonuna tıklayarak hesap kapatma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan TikTok Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Tik tok Kullanımı, Tik tok Nasıl Kullanılır? ve Tiktok hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir