Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

 

Twitter Hesabı Nasıl Gizlenir?

Twitter, dünyanın en büyük mikro blog paylaşım sitesi olarak gösteriliyor. 280 karakter yazma sınırı bulunan Twitter içerisinde her türlü duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilir, gündemi yakından gözlemleyebilirsiniz. Bir kullanıcının herhangi bir konuda atmış olduğu tweet, platform içerisinde bulunan herkes tarafından görüntülenebilir. Eğer paylaşımlarınızın sadece takipçi kitleniz tarafından görüntülenmesini istiyorsanız hesabınızı gizliye almanız gerekiyor. Bu yazımız içerisinde Twitter hesabı nasıl gizlenir konusu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Bilgisayar Üzerinden Twitter Hesabı Gizleme

Twitter’a sürekli bilgisayar üzerinden giriş yapan kişiler, hesap gizleme işlemini oldukça kolay bir şekilde yapabilirler. Twitter hesabı nasıl gizlenir sorusunun yanıtı için ilk olarak hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümde yer alan Profil fotoğrafı üzerinden “Ayarlar ve Gizlilik” bölümüne giriş yapın.

Ayarlar ve Gizlilik sayfasına giriş yapan kişiler, sol bölümde yer alan “Gizlilik ve Güvenlik” bölümüne girmelidir. Gizlilik bölümüne girdiğinizde “Tweet Gizliliği” şeklinde bir alan olacaktır. Bu kısımdan “Tweetlerimi Korumaya Al” kısmını işaretlemeniz durumunda gönderilerinizi sadece sizi takip eden kişiler görecektir.

Android Üzerinden Twitter Hesabı Gizleme

Akıllı telefonlar üzerinden Twitter’a giren kişiler, hesap gizleme işlemini şu şekilde yapacaklar; Android üzerinden Twitter uygulaması ile hesaplarına giren kişiler, sol üst tarafta yer alan profil fotoğrafına girmeleri gerekiyor. Profil fotoğrafına tıklayınca liste halinde birçok seçenek karşınıza çıkacaktır. Bu kısımdan “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına tıklıyoruz. Gizlilik bölümünden ise “Gizlilik ve Güvelik” bölümüne tıklıyoruz. Bu bölüme giriş yaptığınızda listenin en üstünde yine “Tweetlerimi Korumalı Yap” seçeneğine tıkladığımızda hesabımız gizli hale gelecektir. Bu işlemlerden sonra bir kişi tweetlerini okumak istediğinde sizleri takip etmek durumunda kalacaktır.

IOS Üzerinden Twitter Hesabı Gizleme

Twitter IOS uygulaması üzerinden hesap gizleme yapmak oldukça kolaydır. Aşama aşama gidilecek yerler belirli olmasına karşın yerlerinin farklı olmasından dolayı anlatım yapmak istiyoruz. Uygulama üzerinden hesaplarına giriş yapan kişiler, sağ üst bölümde yer alan dişli çark simgesine tıklamalıdır. Burada gelen seçeneklerden Ayarlar ve Gizlilik bağlantısına geçiş yapıyoruz. Karşınıza gelen menü listesi içerisinden Gizlilik ve Güvenlik kısmına giriş yapıyoruz. Buradan da Tweetlerimi Koruma Altına Al kısmını aktif etmeniz durumunda hesabınızın gizli hale geldiğini göreceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan En Popüler Instagram Etiketleri #Hashtag 2019 başlıklı makalemizde 2019 hashtag, en popüler etiketler ve en popüler hashtaglar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir