Twitterdan Para Kazanma

Twitterdan Para Kazanma

Twitter tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan bir mikro blog servisidir. Bu servis size kısa ama öz bir şekilde içerik paylaşmanıza, duygu ve düşüncelerinizi belirtmenize, video ve fotoğraf paylaşmanıza imkân tanır. Takipçi sisteminin olduğu Twitter’da Twit’ler diğer sosyal ağlardaki paylaşımlara göre daha fazla ilgi görmektedir.

Twitterdan Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten para kazanma yollarından son dönemde popüler olan bir yöntem de Twitter’dan para kazanmadır. Herhangi bir ürün veya hizmet pazarlıyorsanız Twitter’dan bunları paylaşabilir ve para kazanabilirsiniz. Tabii bunun için hatırı sayılır bir takipçi kitleniz olması gerekir. Ne kadar fazla kişi profilinizi takip ederse para kazanma şansınız o kadar artacaktır. Bu nedenle farklı paylaşımlar da yapmalı ve insanların ilgisini çekmeyi başarmalısınız.

Reklam Alarak Twitterdan Para Kazanabilirsiniz

Ürün veya hizmet pazarlama dışında eğer çok fazla (100 binden fazla) takipçiniz varsa reklam Twit’i atarak da para kazanabilirsiniz. İletişim bölümünden insanların size ulaşabileceği bir mail adresi oluşturabilir veya markalara mesaj atarak reklamlarını yapabileceğinizi belirtebilirsiniz. Twit başına ücret talep edebileceğiniz gibi, kapak fotoğrafı veya link yayınlama karşılığında da Twitter’dan para kazanabilirsiniz. Sürekli reklam yapmanız halinde takipçi kitlenizin büyük bir bölümünü de kaybedebileceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle ne kadar takipçiniz olursa olsun belli periyodlarla reklam almanız sizin yararınıza olacaktır. Twitter’dan para kazanmanın en temel şartı organik ve yüksek miktarda takipçidir. Bunu sağladığınız zaman artık siz de Twitter’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir