Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Ne kadar dişlerimizi fırçalasak da, dişlerimize özen göstersek de ağız kokusu engellenemeyebiliyor. Bu sorunlar dişlerin temizliğiyle alakalı olmayıp birçok nedene dayanabiliyor. Siz ağız kokunuzu fark etmeyebiliyorsunuz ancak karşınızdaki insan rahatsız olabiliyor.  Bu yazımızda ağız kokusunun nasıl giderilebileceği hakkında bilgiler veriyoruz.

Düzenli bakım çok önemli

Ağız kokusunun başlıca nedenlerinden biri dişlerin temizlenmemesidir. Günde en az 2 kere temizlenmeyen dişler üzerinde bakteriler birikir ve koku yaparlar. Ağzınızın kokmaması için diş ve dil temizliğinize önem vermelisiniz.

Diş ve diş etlerinin korunması ve temizlenmesi gerek

Diş çürükleri her insanın korktuğu ve korkmakta haklı olduğu bir sorundur. Çürüklerin dişleri kemirerek iç organlara bile zarar verebileceğini biliyoruz ve bu sorunlara karşı dikkatli olmamız gerekiyor. Sadece dişlerde değil, diş etlerindeki iltihaplanmalar da büyük sağlık problemlerine neden olabiliyorlar. En azından ağız kokusu yaparak çevremizdekileri rahatsız etmemize neden olabilir.

Şekerli gıda tüketimini azaltın

Dişlerin çürümesine neden olan bazı zararlı davranışlardan uzak durarak ağız kokusunu önlemek mümkün. Şekerli yiyecekler ağız içi bakteri miktarını tavan yaptırıyor ve çürüklere neden olabiliyor. Bu da dolaylı yoldan ağız kokusuna neden oluyor. Şekerli besin tüketilse bile hemen ardından dişlerin temizliği yapılmalı ve bakteri oluşumu engellenmeli.

Ağız bakım suyu

Dişlerimizi düzenli bir şekilde temizlememize rağmen oluşan bakterilerin %75’e yakını temizlenememektedir. Burada devreye ağız bakım suları giriyor ve bu temizlenemeyen bakterilerin de ağzımızdan temelli temizlenmesini sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Güneş Çarpması Nedir ? başlıklı makalemizde güneş çarpmaları, güneş çarpması ve güneş çarpması nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir