Balık Yağının Faydaları

Balık Yağının Faydaları

Balık yağı faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar çoktur. Ama ana sebeplerden bir tanesi hafıza üzerindeki faydalarıdır. Balık yağı içerdiği yüksek omega 3 ile hafızayı güçlendirir, zihnin gelişmesine de faydaları olduğu bilinmektedir. Bunun dışında çeşitli faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

– Kalbi korur ; Pek fazla bilinen bir gerçek olmasa da yapılan araştırmalar göstermektedir ki hava kirliliği kalp sağlığı üzerinde ciddi olumsuz etkilere neden olmaktadır ve balık yağı bu olumsuz etkileri azaltmaktadır.

 – Kireçlenme belirtileri azaltır ; Balık yağı içerdiği omega 3 ile kireçlenme belirtilerini azaltmaktadır.

 – Yaşlanma karşıtıdır ; Yapılan deneyler göstermektedir ki omega 3 kullanan bireylere yaşlanma belirtileri yavaşlamaktadır.

– Kilo vermede yardımcı ; Tek başına kilo verdirme özelliği olmasa da çeşitli zayıflama egzersizlerinin yanında takviye olarak alındığı taktirde yağ yakımını hızlandırdığı bilinmektedir.

 – Hafızayı ve zekayı güçlendirir ; Balık yağının bilinen en büyük faydasıdır. Özellikle çocuklarda zihinsel gelişim için sıkça kullanılmakta hatta kolay kullanım için balık yağı tabletleri içirilmektedir.

 – Kemikleri güçlendirir ; Kemiklerin sadece kalsiyum ve magnezyum ile korunduğu düşünülse de kemikleri korumada ki en büyük yardımcılardan biri balık yağı içerisinde bulunan Omega 3’tür.

 – Protein sentezlemesine yardımcı olur ; Protein sentezlemesi ne kadar iyi ise vücuttaki kas kaybı o kadar az ve kas oluşumu o kadar çok olacaktır. Özellikle vücut geliştirme egzersizleri yapanlar için kas oluşumunu hızlandıran bir yardımcıdır.

 

Bir önceki yazımız olan MONACOİN NEDİR? başlıklı makalemizde MONACOİN DEĞERİ NEDİR?, MONACOİN MADENCİLİĞİ NASIL YAPILIR? ve MONACOİN NASIL ALIRIM? hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir