Gribe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

 

Gribe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Grip kış aylarının en sevilmeyen yanlarından biridir. Öyle ki bazen grip olduğumuzda 5-6 gün yataktan kalkamayacak halde oluruz. Vücudun bağışıklığı kırıldığı için gribi atlatmamız zor oluyor. Ne kadar ilaç içersek içelim bir yararı dokunmaz ve bir ilerleme kaydedemeyiz. Ancak yapay ilaç yerine doğal ilaçları kullanırsak, grip bize eskisi kadar sorun çıkarmaz. Doğadaki nimetlerden yararlanarak en kısa sürede gripten kurtulabiliriz. Öyleyse gelin bu ilaçlara bir göz atalım.

Papatya

Papatya görünüşü bakımından çok hoş bir çiçektir. Sadece görünüşüyle değil aynı zamanda gribe iyi gelmesi ile de ünlüdür. Solunum yolları tahriş olduğunda kullanılması uygun görülen papatya sadece gribe iyi gelmekle kalmıyor, aynı zamdan vücutta iltihabı engelliyor.

Ihlamur

Ihlamurun zaten grip için kullanılan bir bitki olduğunu biliyoruz. Balgam söktürücü ve göğüs açıcı bir yapıya sahip olması nedeniyle kış zamanlarında en çok içilmesi gereken çaylardan biri. Yapımı da çok basit. Ihlamur çiçeğini bir bardak suda kaynatın, 10 dakika bekletin ve için. Kısa bir süre sonra göğsünüzdeki baskı azalacak.

Kuşburnu

Grip olduğunuzda vücudunuz direnci büyük oranda düşer. Bu hastalıktan hemen kurtulabilmeniz için bağışıklığınızı geri kazanmanız gerekiyor. Kuşburnu da bu yolda en büyük yardımcılardan biri oluyor. Bir avuç kuşburnunu iyice yıkayıp, üstü kapalı olacak şekilde kaynatıyoruz. Üzerindeki köpüğünü süzüyoruz ve içiyoruz. Artık vücudunuz gribe karşı daha dirençli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir