Instagram’da Başkasının Paylaşımı Nasıl Paylaşırım?

Instagram’da Başkasının Paylaşımı Nasıl Paylaşırım?

1 milyardan fazla aktif kullanıcının yer aldığı Instagram’da günlük milyonlarca adet fotoğraf ve hikaye paylaşımı yapılıyor. Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarında başka kullanıcılar tarafından paylaşılmış bir içeriği yeniden paylaşmak oldukça kolaydır. Ancak söz konusu Instagram’a geldiğinde işlerin biraz değişiklik gösterdiğini görebilirsiniz. Instagram’da paylaşılmış bir fotoğrafı kendi hesabınız üzerinden paylaşmak için ilk olarak ekran görüntüsü almanız gerekiyor. Eğer yeniden paylaşmak istediğiniz içerik video ise bu videoyu önce telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

Twitter kullanan kişiler Retweet, Facebook kullanan kişiler ise Paylaş butonu üzerinden başkasının paylaşımını yeniden paylaşıyor. Instagram’da başkasının paylaşımını nasıl paylaşırım konusu bu mecrayı aktif olarak kullanan kişiler tarafından sıkça soruluyor. Instagram için özel olarak geliştirilmiş Repost uygulaması sayesinde bu arayışınız tamamen sona edecek. Instagram Repost uygulaması sayesinde takip etmiş olduğunuz kişilerin herhangi bir fotoğraf ve videosunu doğrudan kendi hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Yeniden paylaşım yaptığınızda paylaşmış olduğunuz resim ya da videonun hemen sol alt köşesinde paylaşımın asıl sahibinin adı yazıyor.  Bu ifade, paylaşımın size ait olmadığını, içerik sahibinin emeğine saygı olması açısından ekleniyor. Repost Instagram uygulamasının detayları;

Instagram Repost Nasıl Kullanılır?

Google Play Store ya da Apple Store içerisinden Repost For Instagram araması yaparak bu işleve sahip herhangi bir uygulamayı indiriyoruz. Genellikle indirilme sayısı yüksek, beğeni sayısı fazla uygulamaları tercih edin. Uygulama mağazaları sürekli değişiklik göstermesinden dolayı buraya net bir uygulama tavsiyesi veremiyoruz. İndirdiğiniz uygulamayı açarak Instagram hesabınız ile giriş yapmanız istenecektir. Herhangi bir şüpheniz olmadan kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapın.

Uygulama üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra standart Instagram uygulaması üzerinde yer akışın aynısını göreceksiniz. Instagram’da başkasının paylaşımı nasıl paylaşırım sorusu için herhangi bir gönderiyi açmanız yeterlidir. Resim ya da videoyu açmanız ile beraber ekranın hemen alt bölümüne Repost şeklinde bir buton geldiğini göreceksiniz. Repost butonuna basmanız ile beraber paylaşım sahibinin kullanıcı adının nerede yer alması gerektiğini belirleyebilir, yeni paylaşımın açıklama bölümün ayrıntılarını belirleyebilirsiniz. Bu uygulama üzerinden yeniden paylaşım yapmak oldukça kolaydır.

Bir önceki yazımız olan Garanti Kapsamına Girmeyen Arızalar başlıklı makalemizde Cep Telefonlarında Garanti Kapsamına Girmeyen Arızalar, garanti dışı arızalar ve Garanti Kapsamına Girmeyen Arızalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir