Kaliteli Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

Yaz ayının gelmesi ile beraber güneş gözlüğü satışlarının sürekli arttığı görülmektedir. Gözlük satın alma düşüncesi olan birçok kişi, kaliteli ürünlere nasıl ulaşabileceğinin yolunu arıyor. Güneş gözlüğü seçiminin neden önemli olduğunu şu şekilde anlatabiliriz; Göz Sağlığı ve Hastalıkları bölümü genellikle sahte güneş gözlüğü seçiminden dolayı meydana geliyor. Güneş ışınlarının daha fazla etki etmesini sağlayan bu ürünler sağlık açısından oldukça zararlı olarak gösteriyor.

İyi bir güneş gözlüğü camı ile ön plana çıkmalıdır. Özellikle numarasız güneş gözlükleri ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklı ve UV ışınlarını geçirmeyecek bir şekilde olmalıdır. Gerekli kriterlere uygun güneş gözlükleri, sağlık standartlarına uyum gösterdiğinden ötürü biraz pahalı olmaktadır. Bu nedenle güneş gözlüğü alırken fiyatına dikkat etmemeye özen gösterin.

İkinci husus ise çerçeve seçimidir. Asıl vurgu camlara karşı yapılsa da çerçevenin de önemli olduğunu bilmelisiniz. Güneş tarafından gönderilen zararlı ışınların tamamını gözlük camları engelliyor gibi görünse de çerçevelerin de önemli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Çerçeve etrafındaki boşluk olabildiğince az olmalıdır. Çerçevenin ince olması zararlı güneş ışığı alma olasılığınızı artırmaktadır. Aşağıda yer alan maddelerde kaliteli güneş gözlüğü nasıl alınır sorusuna ayrıntılı olarak yanıt vermeye çalıştık.

Kaliteli Güneş Gözlüğünü Nasıl Tanırız?

Neden iyi bir güneş gözlüğü almanız gerektiğini yukarıda dile getirmeye çalıştık. Gözlük alma gibi bir planınız varsa en iyi gözlüğü almaya özen gösterin. Kaliteli güneş gözlüğü nasıl anlaşılır konusundaki önerilerimiz;

  • Birçok kişi cam rengine göre seçim yapar. Güneş gözlüklerinin koyu ya da açık cama sahip olmasının herhangi bir önemi yoktur. Asıl önemli olan ultraviyole ışığını engelleyip engellememesidir.
  • Cam renginin kesinlikle homojen olması gerekmektedir. Her yerde aynı ve grade olmasına dikkat edilmelidir.
  • Güneş gözlüğünü takmanız durumunda görüntü net olmalıdır. Hafif bir bulanıklık dahi o gözlüğün kalitesiz olduğunu gösterir.
  • Numarasız güneş gözlüğü camlarına bakarken gözlüğü hareket etmeniz durumunda görüntü hareket etmemelidir. Bu detay gözlüğün orijinal olup olmadığını da size anlatır.
  • Satın alınacak güneş gözlüğünün camları üzerinde kesinlikle güvenilir tescil bildirgesi bulunmalıdır

Bir önceki yazımız olan Nasıl Fenomen Olurum? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir