Kilo Verme Sürecinizi Hızlandırıcak Önemli Besinler

KİLO VERME SÜRECİNİZİ HIZLANDIRACAK ÖNEMLİ BESİNLER

Kadından erkeğe hepimiz, fazla kilolarımızdan kurtulmayı isteriz. Spor bunun için önemli bir etken elbette ama yediklerimize dikkat etmemiz çok daha önemli. Kilo vermek için az yemek yemek düşünüldüğü kadar önemli değil, önemli olan ne zaman neyin yenilmesi gerektiğini bilmek ve tabii ki bazı yiyeceklerden de uzak durmak ama en mühim olanı bazı yiyeceklere de hiç olmadığınız kadar yaklaşmaktır.

Bu Besinler Düşündüğünüz Kadar Sıradan Besinler Değil

 Örneğin, sızma zeytinyağı ile başlayalım, içinde bulundurduğu, kalori yakmakta oldukça etkili omega 6 asitleri ile bu uğurda size yardımcı olacaktır. Günde sadece bir çorba kaşığı kullansanız yeter.

Yapılan araştırmalara göre baklagillerin bağırsakta kolesistokinin salgılamasını büyük ölçüde artırıyor ve bu madde geç acıkmanıza neden oluyor. Barbunya, bakla, fasulye gibi baklagiller ihtiyacınız olan baklagiller.

Her ne kadar pek sevilmese de sirke, midenin boşalma sürecini oldukça yavaşlatan bir gıda, bu sayede yine erkenden acıkmıyorsunuz.

İçerdiği lifler yanı sıra A ve C vitaminlerini de bünyesinde bolca bulunduran salatalık, düşük kalorili olduğu için istediğiniz her an yiyebileceğiniz bir nimet.

Acı biber‘i herkes sevmez ya da yiyemez ancak yapılan bir deneyde kahvaltıda acı biber yiyenlerin, bir sonraki öğle yemeğinde diğerlerinden daha az yedikleri gözlenmiş.

Yemekten önce tüketilen yarım greyfurt ya da taze sıkılmış suyu, içinde muhafaza ettiği fitokimyasallar sayesinde insülin seviyelerini düşürüp daha az yemekle doymanızı sağlıyor.

Tıpkı salatalıkta olduğu gibi elma, armut ve ayvada da bol miktarda lif bulunduruyor, özellikle eriyebilen özelliği ile pektin adı verilen liflerden içermeleri, onları kolesterolü ve şekeri düşürmede oldukça etkili hale getiriyor.

Neredeyse %100’ü protein olan yumurta, bu yüzden çok büyük ölçüde size tokluk hissi kazandıracaktır. Kahvaltılardan eksik edilmemesi gereken önemli bir besin.

Bir çay kaşığının yarısı kadar bile olsa kullanacağınız tarçın, yine yemek sonrası insülin artışını engelleyip çabucak acıkmanıza mani olan besinlerde.

Kilonuza dikkat etmeniz için çikolata yememeniz gerekir ama o kadar da değil, küçük bir parça alacağınız bitter çikolata, sağlığa oldukça faydalı olan antioksidandan bolca içerir. Böylece tatlı ihtiyacınızı da gidermiş olursunuz. Siz yine de küçük bir parça almayı ihmal etmeyin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir