Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj yapma doğru teknikler ile uygulandığında sanattır. Makyaj yapmak için kullandığınız ürünlerin cildinizde büyü etkisi yaratmasını istiyorsanız, makyaj yapmanın püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Makyajınızın cildiniz üzerinde doğru ve pürüzsüz görünmesini istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey, cildinizi temizlemektir. Cildinizi, cilt tipinize uygun ürünler ile temizledikten sonra makyajınızı uygulamalısınız. Temiz bir cilt üzerine uygulanan makyaj, her zaman daha güzel bir cilt görünümü elde etmenizi sağlar. Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken ikinci adımsa cildinizi pürüssüzleştirmektir. Bunu yapmak içinse aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Makyaj yapmanın ikinci adımı cilt pürüssüzlüğü

l Ekranlarda her gün gördüğünüz ünlülerin cildinin pürüzsüz göründüğünü düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Onların bile cildinde birçok leke bulunmaktadır. Yüzdeki lekeleri kapatmak için kapatıcı, fondöten ve pudraya ihtiyaç duyulur. Fondöten yerine pudra kullanırsanız cildinizin bebeksi bir görünümde olduğunu fark edeceksiniz. Cildinizin rengine uygun fondöten ve pudra kullanmalısınız. Fondöten cildinizin tonundan bir ton açık veya koyu olabilir.

l Cildinizin pürüzsüz görünümüne renk katacak allıklar, makyajın olmazsa olmazları arasındadır. Yuvarlak bir surat görünümü için allığı şakaklara doğru uygulamanız, daha güzel sonuç almanızı sağlayacaktır.

Makyajı doğru uygulamak için teninize uygun renkleri bulun

Makyaj yapmanın püf noktaları arasında doğru renk seçimi çok önemlidir.

l Teniniz esmer bir görünüme sahip ise göz farı tercihinizi kahverenginin tonlarından yana yapmalısınız ya da siyah ve yeşil gibi koyu renk farları tercih etmelisiniz. Dudaklarınızda ise açık pembe tonları kullanmak yerine vişne çürüğü gibi iddialı renkleri kullanarak koyu renk teninizi ve koyu renk saçlarınızı parlatabilirsiniz.

l Açık bir teniniz varsa vanilya tonları cildinizin soluk görünmesini engelleyecektir.

 

Makyajı doğru uygulayarak bakışlarınızı büyüleyin

Makyaj uygulamanın püf noktaları arasında göz şeklinize uygun yapacağınız makyaj ile doğal bir görünüme kavuşabilir ve etkili bakışlara sahip olabilirsiniz.

 

l Göz şekliniz küçük ise yüz şeklinizi bozmadan, yüzünüz ile orantılı bir şekilde gözlerinizi büyütebilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken açık renkli farları kullanabilirsiniz. Koyu tonlarda yapacağınız bir makyajda bile gözlerinizin altına uygulayacağınız açık renk bir far, gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayacaktır.

l Göz yapınız iri ise koyu renkli makyajlar, gözlerinizin güzelliğini ortaya koyacaktır. Koyu renk bir far ve ince bir şekilde çekilmiş eyeliner sayesinde büyüleyici gözlere sahip olabilirsiniz.

l Gözlerinize maskara uygulamasını mutlaka iki kere yapın. Göz farı uygulamanızı açık renkten koyuya doğru uygulamanız, gözlerinize derinlik katacaktır.

Makyajı doğru uygulayarak güzel ve çekici dudaklara sahip olun

 

l Makyaj yapmanın püf noktaları arasında dudaklara uygulanan ruj rengi oldukça önemlidir. Eğer gözlerinizi ön plana çıkaran bir makyaj uyguladıysanız, dudaklarınıza açık tonlar uygulamalısınız. Eğer göz makyajınız hafif ise dudaklarınızda kırmızı ve bordonun tonlarını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir