Piercing Nasıl Yapılır?

Gördünüz, heves ettiniz ya da uzun bir süredir zaten aklınızdaydı. Vücudunuzun belki de en beğendiğiniz kısmını deldirip orayı yine kendi zevklerinize uygun olarak seçtiğiniz bir takı ile süslemek istiyorsunuz. Ancak aklınızda her normal insanın endişeleneceği bir soru var. Piercing nasıl yapılır? Uygulamaya başlamadan önce detaylı bir araştırma yapmanız, nelerle karşılaşacağınızı bilmeniz, risklerin neler olduğunun farkına varmanız, ya da belki hiç de sandığınız kadar zor değildir, ne kadar kolay olduğunu fark etmeniz sizi biraz olsun rahatlatacak ve çok daha sakin ve güvenli bir şekilde işlemi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. O zaman sizi şöyle alalım. Piercing yaptırmadan önce tavsiyelerimize mutlaka kulak verin.

 

Piercing Yaptıracağınız Bölgenin Temizlenmesi

Tüm korkularınızı yendiniz, içinize sinen ve güvenebileceğiniz uygun ve kaliteli bir mekân buldunuz ve o büyük gün geldi çattı. Randevu saatinizde birlikte çalışacağınız mekana ulaştığınızda işleme başlanmadan önce ilk olarak piercing yapılacak bölgenin tüm mikroplardan steril bir şekilde arındırılması sağlanır. Bunun için işinin uzmanı olan kişi en uygun malzemeyi seçecektir. Ancak piercing yaptıracak kişi olarak mekanın gerçekten temiz olup olmadığını gözlemlemek, uygulamanın yapılacağı alanın ne denli hijyenik durduğunu saptamak ve eğer varsa alerjik durumlarınızdan işlemi yapacak olan kişiyi haberdar etmek de yine sizin görevlerinizdir. Tüm bu hususlara dikkat edildiğinde herhangi mikrop kapma ya da işlemin başarısızlıkla sonuçlanma ihtimali oldukça düşüktür.

 

Piercing Yapılacak Bölgenin Delinmesi

Delim araçları piercing yapılacak bölgeye göre değişim göstermektedir. Yaptıracak olan kişilerin piercing nasıl yapılır konusunda en çok merak ettikleri şey de ne tarz bir aletle bölgenin delineceği, bunun ne şiddette acı verici olacağıdır. Kulak memenizi deldirmek istediğinizde işlemi yapacak olan uzman bu bölge ve bu iş için özel olarak üretilmiş delim tabancalarından birini kullanacaktır. Bu tabancaların ucundaki iğne her uygulamada değiştirilen, hissedilen acı miktarını en aza indirgeyen ve oldukça steril bir işlem yapılmasını sağlayan iğnelerdir. Kişi dilerse titanyum cihazları aracılığıyla takılacak piercingin deri altına hareket etmeyecek şekilde yerleştirilmesi de sağlanabilir. Ancak hem farklı ürünleri kullanım avantajı sağlamasından hem de uzun vadede daha rahat bir kullanım sunmasından ötürü delim iğneleri hem kullanıcı olan uzmanlar hem de işlem yaptıracak kişiler tarafından daha çok tercih edilmektedir

 

Yine de aklınızda soru işaretleri kalması durumunda tüm merak ettiklerinizi ve çekindiğiniz noktaları piercing işlemini yapacak olan uzmanla konuşmaktan çekinmeyin. Kendisi hem uygulanacak işlem hem de sizin istekleriniz konusunda en sağlıklı ve mantıklı cevapları verecek olan kişidir. Piercing yaptırmadan önce gideceğiniz yer konusunda da olabildiğince titiz davranarak uygun bir seçim yapın. Önceki kullanıcıların yorumları böyle hassas bir konuda sizin için önemli bir referans olacaktır. Her şey içinize sindikten sonra ise piercinginizi zevkle kullanmaya başlayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir