Stres atmak için 10 tavsiye

Stres atmak için 10 tavsiye

Hemen hemen her olumsuzlukta stres başlar. Olumsuzlukların sebebi de strestir aslında. Bu stresten kurtulmak içinse bazı yöntemler mevcuttur. Tedavi yöntemlerini bir kenara bırakırsak sizlere rahatlamak için yapabileceğiniz tavsiyelerde bulunacağız.

Stres Atmak İçin Tavsiyeler

-Stresten kurtulabilmenin ilk yolu yakmaktır. Bir mum yakıp büyüleyici etkisinde rahatlayın. Mumun ışığı ve kokusu çok rahatlatıcı bir etki yaratmaktadır.

-Şarkı söyleyin. Evet sesiniz kötü olsa bile söyleyin. En kötü ihtimalle sesim moralimden kötü dersiniz ve mutlu olursunuz. 🙂

-Gülümseyin, kahkaha atın. Gülmek her zaman için iyidir. Size enerji sağlayacak ve mutlu olmanıza yardımcı olacaktır. Ben hemen gülemem derseniz de Şaban filmi izleyin J Mutlaka güleceksinizdir.

-Toprağa basın. Toprak bütün negatif yükü üzerinizden alacaktır. Ninelerimiz, dedelerimiz boşuna dememişler toprağın rahatlattığını…

-Eğer bunları yapamıyorsanız derin nefes egzersizleri yapın. Bu şekilde de stresten uzaklaşabilirsiniz. Önce derin bir nefes alın, daha sonra sol burun deliğinizden verin, bir daha derin nefes alın, sağ burun deliğinizden verin. Stresi vücudunuzdan uzaklaştırın.

-Hobi edinin. Hobilerle rahat ve özgür hissedebilirsiniz.

-Kuş veya su sesi dinleyin. Şır şır ve cık cık sesi olarak geçen bu sesleri internette rahatlıkla bulabilirsiniz.

-Örgü örebilirsiniz. Bazen ilmiklerde sinir olsanız da örgü örmek de rahatlatır.

-Meditasyona başvurun. Kendi kendinizle konuşun.

-Masaj yaptırın. Hamama gidin veya masaj salonuna. Emin olun kuş gibi olacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir