Tweet’i Alıntıla Nasıl Yapılır?

Tweet’i Alıntıla Nasıl Yapılır?

Twitter adresi 2014 Haziran ayından itibaren kullanıcılara ulaştırdığı Alıntı diye adlandırdığı retweet’e yorum yapma özelliğini bizlere sunmaya devam ediyor. İnternet üzerinden tweet atma da olduğu gibi yine 140 karakterden oluşturulan yorum yolu ile paylaşma özelliğini Twitter kullanıcılarının hizmetine sundu. İlk zamanlarda url adresini kopyalayarak, yapıştırarak ya da tweet’in görüntüsünü indirerek yorum yapıyorduk. Bundan sonra böyle bir uğraş asla vermeyeceğiz. İnternet üzerinden beğendiğiniz bir tweet’i isterseniz olumlu ya da olumsuz yorum yaparak paylaşmanız mümkün hale geldi. Bunun yanında tabi ki sizin atmış olduğunuz tweet’lere de yorum yapılmaktadır. “Retweet” işlemi başka bir kullanıcının twit’ini kendi Twitter sayfanızda yayınını gerçekleştirmek ya da paylaşımında kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse ilginizi çeken bir yazı okudunuz ve beğendiniz. Twitter üzerinden takipçilerinizin de bunu okuması için ayni mesajı siz de paylaştınız. Yapıla bu işleme retweet adı verilmektedir. İnternet üzerinde retweet özelliği bir iltifat olarak bilinmektedir. Bunun anlamı başkasının twit’ini okuduğunuz ve kendi kanalınızda yayınlamaya layık görmeniz anlamına gelmektedir. Bunun yanında, paylaşmış olduğunuz yazının sahibini de kendi sayfanızda kolayca tanıtabilirsiniz. Beğendiğiniz mesajları başka kullanıcılara çekinmeden paylaşabilirsiniz. 

Twitter’da Alıntılama Nasıl Yapılır?

İnternet sayfası üzerinde kullanıcı sayısı Türkiye’de oldukça büyük bir düzeye ulaşmıştır. Günümüzde bütün kanalların Twitter adresleri yer almaktadır. Artık bütün ünlüleri twitterdan takip eder duruma geldik. Gün geçtikçe Twitter popülerliği tartışılmaz bir hal almaktadır. Fakat siteyi yeni kullanmaya başlayanlar için terimler yabancı gelebilmektedir. Bu karmaşıklığın temel nedenlerinden bir tanesi her şeyin İngilizce olduğu gibi hayatımızda yer almasıdır. Terimler hem İngilizce hem de kısaltma olarak geldiği için başta tam olarak kavranamamaktadır. Sizlere bu işlemlerden kısaca bahsedeceğiz. İnternet üzerinden paylaşım gerçekleştirmek istediğiniz tweet’i açınız. Bunu uyguladıktan sonra tweet’in altında bulunan retweet işaretini seçiniz. Görüntülemiş olduğunuz tweet’in üstünde alıntıla diye adlandırılan yorum yapmak istediğiniz bölüm yer almaktadır. Retweet yapacağınız tweet yazısı hakkındaki görüş ve düşüncenizi üst bölümde yer alan kısma yazabilirsiniz. Sayfa üzerinde yazı hakkında ki düşüncenizi, gönderdikten sonra alt tarafta bulunan “Tweetle” butonunu seçiniz. Bu işlem aracılığı ile istediğiniz tweet’i Alıntı yaparak profilinizde kolayca tweet’lersiniz. İnternet sayfası üzerinde nasıl göründüğünü de kolayca bilgisayarınızdan inceleyebilirsiniz. 

Android Telefonda Tweet Alıntıla Nasıl Yapılır?

İnternet adresi üzerinden paylaşmak istediğiniz tweet’in alt kısmında bulunan retweet butonunu seçiniz. İnternet ekranı üzerinde küçük bir pencere açılacak ve içerisinde bulunan “Alıntıla” seçeneğini seçiniz. Bu işlemi uyguladıktan sonra ise yorumunuzu bulundurarak, sağ üst köşede bulunan “Tweetle” butonunu tıklayınız. Paylaşımda bulunmak istediğiniz yani retweet’lediğiniz tweet profilinizde gözükmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir