En iyi Oyun Bilgisayarını Toplama

Herkes üst düzey bir oyun bilgisayarı satın alamaz. Kısmen, PC parçaları genelde ucuz değildir, ancak aynı zamanda kendiniz parçaları toplayarak çok daha ucuza bir canavar cihaza sahip olabilirsiniz.

 

İşlemci

Öyleyse, işlemci ile başlayalım, bu üst seviye oyun Pc için, yeni Ryzen serisinde AMD‘nin amiral gemisi CPU olan Ryzen 7 1700X‘i kullanabilirsiniz. Şimdi bazılarınız, bu yapı için 1800X kullanmanın daha mantıklı olduğunu düşünebilir ancak Ryzen 1800 x‘in hemen hemen 100 $ pahalı olduğunu ve bu durumda 1700X’e oranla sadece % 5-7 oranında daha iyi bir performans sergilediğini, yani aralarında büyük bir fark olmadığını düşünürseniz 100 dolar tasarruf etmeyi seçebilirsiniz.

 

Anakart

Aorus AX370 K5 Oyun anakartı oyunlarda en iyi performansı almak için oldukça başarılı. Bu anakart, dört adet DDR4 DIMM yuvası, üç adet metal takviyeli PCIe yuvası, dört adet USB 3.1 portu ve AMD’nin en yeni Ryzen CPU‘ları desteği ile tam bir ATX canavarı.

 

Grafik

GPU için şu anda pazardaki en büyük GPU’yu değil gayet yeterli olan 6 GB MSI GeForce GTX 1060 GAMING X‘i kullanabilirsiniz. Bu grafik kartı 2560 × 1440 monitör çözünürlüklerinde bile mümkün olan en yüksek seviyede oyun oynamak isteyenler için son 1080p GPU olarak tasarlanmıştır. Ayrıca NVidia‘nın ürünleri arasında en ucuz VR özellikli GPU’dur.

 

Veri deposu

Dual 16 Gb çubuğu G. Skill Ripjaw şiddetle önerilebilir. G. Skill’den alınan iki set test sırasında en pahalı ürünler arasında yer alıyor ve tasarım söz konusu olduğunda şüphesiz en çarpıcı ürünlerden biri.

 

Depolama

Depolama konusunda birincil depolama alanı olarak Samsung 960 EVO 250GB M.2 SSD‘yi ve verileri depolamak için 2TB Western Digital sabit disk kullanmanız oldukça doğru bir karar olacaktır. Samsung 960 EVO, PCIe 3.0 x4 NVMe SSD’dir ve tek taraflı bir M.2 2280 form faktörüne sahiptir. 3200 MB / sn ve maks. oyun ve düzenleme için oldukça iyi olan korkunç hızlı veri depolama hızı ve 1500 MB / s yazım hızına sahiptir.

04

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir