Son Yılların En Başarılı Mobil Oyunları

Mobil oyunlar, ona nasıl baktığınıza bağlı olarak küresel bir fenomen ya da bir sorun haline gelebilir. Zaman öldürmek istiyorsanız, mobil oyunlar, her zaman, her yerde çeşitli eğlenceli seçenekler sunuyor. Şimdi son yılların en popüler oyunlarına bakacağız.

 

Flappy Bird – 50 + milyon

İnsanlara nefret etmeyi sevdiren bir oyun- çok basit, çok bağımlılık yapıcı, çok sinir bozucu. Bütün bu karışık duygular, tanıtımını takiben bir yıldan kısa bir süre içinde yani Mayıs 2013’ten itibaren 50 milyondan fazla indirilmesine yol açtı.

 

 

Clash of Clans – 100 milyondan fazla

Strateji oyunları, bilgisayarlarda popülerlik kazandı ancak zaman içinde puan ve tıklama ara yüzü de mobilde onlara uygun hale getirildi. Clash of Clans, mikro yönetime pek fazla odaklanmaz. Halk da bunu sevmiş olacak ki oyun aldı başını yürüdü. Geçen yıl, oyun günlük 100 milyon oyuncu tarafından oynandı.

 

Sonic Dash – 200 + milyondan fazla

Herkesin en sevdiği kirpi, nostaljik gücünü gösterdi – oyun, adının karakteristik hızı ile, Haziran 2015’ten itibaren 100 milyon indirmeden Temmuz 2015’e kadar 200 milyona kadar çıktı. Bu oyun popülaritesini biraz da Temple Run’a borçludur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir