Yeni Apple Şeker Ölçüm Cihazı

Apple Şeker Ölçüm Cihazı

 

Apple sağlık medikal cihaz üretimine de el attı. Yeni ürettiği çok kaliteli ve gerçek değerler veren bir Apple şeker ölçüm cihazı üretti ve satışına da başladı. Öyle ki ABD’de bu cihaz 70 dolar fiyatla satılıyor. Kan şeker seviyesini, non-invaziv şekilde izleyen bu cihaz büyük kolaylıklar sağlayacak. Dünya genelinde şeker hastalarının büyük bir çoğunluğa sahip olması, Apple’yi bu pazara itti. Şeker ölçüm cihazı Apple Watch ve Apple Health ile senkronize olabiliyor. Böylece 3. Kişiler de bu verilere erişebiliyor. Apple aslında bu başlangıç teknolojisini başka bir noktaya taşımak istiyor. Cihaza bakarak kan şeker oranını anında izleme yeteneğine sahip yeni cihazlar geliştirmek istiyor. Bu da insanların hayatını son derece kolaylaştıracak. Yakın zamanda Samsung ve diğer büyük firmalar, satışların iyi olduğunu görürlerse kendileri de invaziv olmayan cihazlar üretecekler. Hali hazırda EKG çeken Apple cihazları var. Bu şeritleri doktora anında ulaştıran teknolojiye sahip. Ancak iğne kullanmadan kan şekerini ölçecek teknoloji de uzakta değil. Hatta kolesterol değerleri ve Trigliserid kan yağlarını bile ölçmek için hastane kuyruklarında beklemek gerekmeyebilecek. Sağlık alanında Apple’nin başlattığı bu medikal ürün devriminin bulaşıcı olması ve diğer teknoloji devlerinin de bu işe el atması için büyük bir talep olması gerekiyor.

 

Apple Cihazları Hayat Kurtarabilir mi?

 

Hali hazırda EKG şeridi çeken sistemi Smart Watch teknoloji var ve ani hızlı kalp atışlarında doğabilecek kan pıhtılaşması fark edilebilir ve hastaya müdahale edilebilir. Burada en önemli konu, bir komplikasyon ortaya çıktığında zaman kavramını iyi kullanmak ve iletişimi hızlandırmak. Geç kalınmış müdahale, hiçbir işe yaramayabilir. Bu tür teknolojik –medikal ürünlerin değeri bu noktada artıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Vivo'nun Yeni Akıllı Telefonu Y90 Duyuruldu; İşte Özellikleri ve Fiyatı başlıklı makalemizde Vivo Y90 ne kadar, Vivo Y90 Özellikler ve Vivo Y90 Performans hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak önemsemektir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir